Rozbehli sa hádzanárske súťaže

Mladíci z HO MŠK Kysucké Nové Mesto zatiaľ stopercentní

Po mesiacoch neistoty sa v septembri konečne postavili hádzanári HO MŠK Kysucké Nové Mesto tvárou v tvár svojim súperom v prvých ligových stretnutiach. Letná príprava bola značne oklieštená, veľa priateľských zápasov bolo nakoniec odrieknutých. Napriek tomu sa zdá, že mala svoju kvalitu, ako naznačujú úvodné výsledky.

Ako prví zasiahli do bojov starší žiaci. Tí už v sobotu 5. septembra vycestovali do Považskej Bystrice, kde odohrali dvojzápas s miestnym A i B tímom. Prvý súboj odohrali proti „béčku“ a podľa predpokladov si s ním poradili s vysokým rozdielom v skóre. Potom našich hráčov už čakalo „áčko“, náš tradičný rival, s ktorým odohrali kvalitné stretnutie z oboch strán, dotiahnuté do víťazného konca so 6 gólovým rozdielom.

V nedeľu 13. septembra vstúpili do svojej súťaže aj mladší žiaci. Cestovali do susednej Žiliny a odohrali 2 zápasy. V prvom sa potrápili s domácim celkom, keď v stretnutí chudobnom na góly zvíťazili o 2 presné zásahy. V druhom stretnutí už presvedčivo zdolali desaťgólovým rozdielom rovesníkov z MHáK Martin.

Starší žiaci pokračovali v sobotu 19. septembra zápasmi č. 3 a 4.,ktoré sa odohrali v Martine. V prvom stretnutí nastúpili proti domácemu celku MHáK Martin, s ktorým nemali zľutovanie a doslova ho rozstrieľali, pričom zaznamenali prvú „štyridsiatku“ strelených gólov v jednom zápase. Do druhého zápasu so súperom z Bojníc mali naši chlapci rovnako skvelý vstup, avšak po niekoľkých vyložených zahodených šanciach ho zbytočne zdramatizovali a tak nakoniec víťazný záver museli doslova vydrieť. To však nič nemení na fakte, že zo štyroch stretnutí majú na konte 8 bodov, čo je sľubné.

Ako poslední sa dostali k slovu v nedeľu 20. septembra dorastenci. Tí vycestovali do Trnavy, kde ich čakal miestny celok HBC. Naši mladíci sa do súpera pustili bez rešpektu a zápas rozhodli prakticky už v prvej štvrťhodine. Chalanom nakoniec chýbali k pokoreniu „štyridsiatky“ len dva presné zásahy. Priestor na palubovke dostali všetci hráči a zo stretnutia si družstvo odnieslo prvé dva body do tabuľky.

Výsledky:

Sobota 5.9.2020

Starší žiaci, krajská liga, Športová hala MŠK Považská Bystrica

MŠK Považská Bystrica B – HO MŠK KNM 16:31
MŠK Považská Bystrica A – HO MŠK KNM 26:32

Nedeľa 13.9.2020

Mladší žiaci, krajská liga, Športová hala Rosinská cesta

SMF Žilina – HO MŠK KNM 8:10
HO MŠK KNM – THA Martin 19:9

Sobota 19.9.2020

Starší žiaci, krajská liga, telocvičňa SOUS Martin

MHáK Martin – HO MŠK KNM 20:43
HK Kúpele Bojnice – HO MŠK KNM 25:30 

Nedeľa 20.9.2020

Dorastenci, druhá liga zmiešaného dorastu, Mestská športová hala Trnava

HBC Trnava – HO MŠK KNM 14:38

Mário Janík
HO MŠK Kysucké Nové Mesto

https://bestvpncanada.ca/