Ružence, prívesky, náramky a rôzne ozdoby od Katky Ondráškovej

Máte na sebe radi šperky a rôzne ozdoby? Tak práve pre Vás môže niečo také urobiť Katka s jej šikovnými rukami. A robí to naozaj super.

Čo všetko dokážete vyrobiť?

Momentálne sa väčšinou venujem ružencom, no okrem nich vyrábam náramky, brošne na kočík, kľúčenky, prívesky/anjelikov. Časom chcem vyskúšať určite aj náhrdelníky, náušnice či retiazky na cumlík pre deti. Na všetko treba len čas, chuť a dostatok materiálu.

Koľko trvá výroba týchto vecí?

Dĺžka výroby záleží od výrobku, ale väčšinou cca od 15 minút do tých max. 45 minút. Samozrejme, ak okolo mňa nebehá môj malý krpec.

Aké materiály používate?

Materiál, ktorý pri svojej výrobe používam, sú prevažne plastové alebo sklenené korálky. Kovové komponenty od mini koráliek po rôzne prívesky či strapce, naťahovací nylon, voskovaná šnúrka v rôznych veľkostiach. Ale okrem nich mám v zbierke aj pár druhov prírodných minerálov.

Odkiaľ beriete inšpiráciu?

V dnešnej dobe je toho plný internet. Dajú sa nájsť aj stránky priamo so zameraním na korálkovanie, no najradšej mám, keď mi napíše zákazník s vlastnou predstavou. Možnostiam sa nebránim, a pokiaľ je to v mojich silách, veľmi rada skúšam vyrobiť pre mňa niečo nové.

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Katka Ondrášková