Seniori z CSS Kamence na „Turnaji v Sjoelen“

turnaj seniorov

Turnaj  v  „Sjoelen“  sa uskutočnil tradične na zelený štvrtok v Dolnom Kubíne a pripravilo  ho zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín.

Na turnaj boli pozvaní seniori z trinástich zariadení sociálnych služieb Žilinského samosprávneho kraja. Holandský biliard – známy aj ako Sjoelen – je spoločenská dosková hra. Hrať ju môže jeden, ale aj viacero hráčov a dôležitú úlohu v nej hrá náhoda, ako aj schopnosti hráčov. Využíva sa pohyb 30-tich okrúhlych drevených kameňov po vyleštenej drevenej doske.  Dvojkolová súťaž bola pripravená pre dvojčlenné družstvá, v každom kole po tri pokusy.

Už po prvom kole sa naši chlapci z CSS Kamence dostali na čelo súťaže. Po prestávke na malé občerstvenie, počas ktorej sa preberala aj taktika na víťazstvo, sa našim darilo slabšie, ale aj tak to stačilo na celkove druhé miesto. Zábava, radosť zo stretnutia so známymi potešili všetkých súťažiacich. Po chutnom obede sme sa rozišli v dobrej nálade s odhodlaním stretnúť sa v Dolnom Kubíne opäť o rok na  uvedenej súťaži.

Autor: Mgr. Ladislav Feiler, soc. pracovník CSS Kamence

Foto: archív CSS Kamence