Sladké kráľovstvo v našom meste

Ak je život málo sladký, my vám ho osladíme….

V Kysuckom Novom Meste na ulici 1. mája sa nachádza Penzión Európa, ktorý po dlhšej odmlke a zmene majiteľa začal opäť ponúkať svoje služby. Neostali len pri ubytovaní, ale rozšírili ponuku o denné menu a sladké palacinky.

Čo obsahuje Vaše menu?

V našom menu každý deň nájdete ponuku dvoch chutných polievok, štyroch hlavných jedál a každý deň iný príjemný dezert, ktorý ponúkame ako jediní v našom meste k dennému menu. Šikovné kočky Kristína, Alica , Zuzka a Viktória vás hneď vždy s úsmevom na tvári obslúžia a odporučia vám to najlepšie.

Aká je Vaša ponuka mimo jedál ponúkaných ako denné menu?

Ponúkame palacinky a lievance na rôzne spôsoby. Dokopy máme 28 druhov palaciniek a lievancov a k nim aj sladké a slané prílohy. O výrobu palaciniek sa stará Ivka (majiteľka) a Kristínka. V druhej časti kuchyne sa pripravujú jedlá na denné menu. Starajú sa o to šikovný a zručný kuchár Jarko s pomocníčkou Zuzkou.

Naše jedlá vždy vyrábame z čerstvých a slovenských prísad a hlavne do každého jedla pridávame vždy kopec lásky, lebo my máme radi každého nášho zákazníka.

 

Palacinky majú radi hlavne deti, príde ich vždy veľa?

Áno, skoro vždy je pri stole aj nejaké dieťa. A mysleli sme aj na rodičov, aby sa príjemne a v kľude napapali, a preto sme zriadili detský kútik a v lete je otvorená aj záhrada pre deti, kde sa deti zabavia aj bez rodičov, ktorí si práve pochutnávajú na dobrom „meníčku“ alebo palacinkách.

V tomto roku ste aj zmenili priestory. Prečo?

Hlavne kvôli kapacite. Dnes máme kapacitu 32 miest na sedenie, 24 miest pri bare a máme aj dve vinárne pre 15 a 20 ľudí. Dokážeme obslúžiť naozaj veľa zákazníkov na rozdiel od predchádzajúcich priestorov.

Takže máte priestory vhodné aj pre väčšie súkromné akcie?

Áno, aj to patrí do našej ponuky a vždy veľmi vyjdeme v ústrety našim zákazníkom. Vždy sa dá dohodnúť, aby bol zákazník spokojný.

Ako vlastne vznikol nápad otvoriť v našom meste práve palacinkáreň?

,,Myšlienka palacinkárne mi dlho rezonovala v hlave, keďže sú palacinky mojou srdcovou záležitosťou od útleho detstva. Často som navštevovala palacinkáreň v Žiline a chýbalo mi to aj v našom meste. Tak som sa raz ráno zobudila a povedala si, že idem do toho. Nebolo to jednoduché a stálo to mnoho úsilia, preto by som chcela poďakovať svojim rodičom, sestre, manželovi a blízkym priateľom za to, že mi na tejto ceste pomohli v mnohých veciach a smeroch. Im patrí veľké ďakujem.

Taktiež chcem vyzdvihnúť do povedomia náš skvelý team, ktorý toto všetko pre vás denno denne pripravuje. Chcela som ľuďom urobiť deň sladším, veď predsa, čo najviac pomáha, keď má človek zlý deň? Sladké, preto je aj naša ponuka pestrá na palacinky rôznych  príchutí a domácich lievancov.,, 

Ivana Kubičková Birkusová
majiteľka

 

 

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Palacinkáreň a penzión Európa