Šport v KNM (01.04. – 07.04.)

Apríl vie byť poriadne bláznivý, čo dokázalo aj nečakané množstvo požiaru v okolí mesta. Bláznivý a nevyspitateľný vie byť aj šport a v dnešnom vydaní Športu v KNM nájdete všetko, čo sa za uplynulý týždeň stalo. 

Futbalový klub – Nedeľa bola znova futbalová a priniesla veľmi zaujímavý zápas v podaní futbalistov MŠK. Cestovali totiž na ihrisko rivala z Vysokej n./Kysucou, ktorá po jesennej časti viedla, ale na jar z dvoch zápasov získala dva body a naši futbalisti sa vďaka dvom výhram dostali pred nich. 

Práve tento zápas by mal ukázať, kto bol lepšie pripravený na futbalovú jar. Výkop zápasu bol o 15:30. Horúca pôda dávala vietor do plachiet domácim, ale forma bola jasne na našej strane. Prvý polčas však skončil nerozhodne 1:1. Za domácich sa presadil pred koncom polčasu Červenec, za MŠK sa zo štandartky presadil prvým gólom po príchode Planeta. 

Druhý polčas vyhralo naše mužstvo. Rýchlo góly v rozpätí dvoch minút rozhodli o výhre lídra tabuľky v podaní Hrošovského a Kubalu. Do konca zápasu sa nič nestalo a naši futbalisti si pripísali plný bodový zisk. 

Kysučania navýšili svoj náskok na špici tabuľky na 5 bodov a vykročili správnou nohou do jarnej časti. Cesta k triumfu v lige je dlhá, do konca je 10 zápasov a všetko je ešte otvorené. Ani tretí celok z Višňového nezačal jar podľa predstáv a získali rovnaký počet bodov, konkrétne 2 a bodovo sa na nich dotiahla Bytča. Situácia v tabuľke je zaujímavá, veď medzi Strečnom na 8. mieste a Višňovým je rozdiel dvojbodový. 

Najlepším strelcom mužstva a druhým strelcom súťaže je stále Miloš Kubala so 14 zásahmi, ktorý na jar strelil už druhý gól. Lepší je len Roland Šmahajčík s 22 gólmi. Na jar má streleckú formu aj Martin Hrošovský s 3 gólmi v 3 zápasoch. 

Nasledujúce 2 zápasy odohrajú hráči MŠK na domácej pôde, najprv v nedeľu 14.04 o 15:30 s ďalším kysuckým tímom z Turzovky na 5. mieste, ktorá na jar rovnako neprehrala, a o týždeň neskôr s Varínom, ktorý sa nachádza na dne tabuľky na 12. mieste. Oboch súperov sme porazili na ich ihriskách 4:2, respektíve 2:0 a nezvyknú bodovať u súperov. Ak budete mať cestu okolo štadióne, príďte povzbudiť futbalové mužstvo pri ich ceste za titulom. 

Okrem mužov treba spomenúť aj starších žiakov U15 „A“, ktorí zo svojich 16 zápasov vyhrali všetkých 16 a neohrozene vedú svoju 2. ligu.

Ostatné výsledky :

MŠK KNM U19 6:0 MFK Dolný Kubín U19
MŠK KNM U17 0:0 MFK Dolný Kubín U17
MŠK KNM U15 „A“ 9:0 FK Čadca U15 
MŠK KNM U13 „A“ 0:2 FK Čadca U13
TJ Tatran Oščadnica U15 2:1 MŠK KNM U15 „B“
TJ Tatran Oščadnica U13 0:11 MŠK KNM U13 „B“

Atletický klub – V nedeľu sa u nás bude konať kedysi zvaný  Beh oslobodenia mesta, dnes to už je certifikovaný beh s názvom Kysucká desiatka. Už po 14. krát budú v 10 kategóriách súťažiť muži aj ženy z rôznych klubov, či neregistrovaní bežci. 

Začiatok je plánovaný na 10:00 pre hlavné kategórie a 9:50 pre žiactvo. Začiatok bude na západnej časti Murgašovej ulice a cieľ bude o 175 metrov ďalej na ulici Litovelská. 

Štartovať môžu muži aj ženy na dvoch tratiach. 10km trať je vhodná pre profesionálov ale aj pre zdatných bežcov „na voľnej nohe“. 5km trať je určená pre menej zdatných. Každý okruh bude mať 1,075 km.

Na pretek sa môžete prihlásiť online alebo osobne v dome kultúry do 10.04 so zvýhodneným štartovným 7€, do 12.04. alebo deň štartu za 10€. 

Vyhodnotenie bude približne o 12 hodine v cieli, v prípade zlého počasia v dome kultúry. 

Turistický klub – Počas víkendu sa priaznivci prírody stretli, aby vyčistili studničky v oblasti Javorníkov. Pomáhajú tak k tomu, aby naše okolie bolo čo najkrajšie pre turistov a idú príkladom.  

O týždeň neskôr sa turisti zúčastnia prvého tohtoročného autobusového zájazdu v letnej sezóne. A destinácia to bude parádna, pôjdu totiž na Myjavskú pahorkatinu, kde stojí aj mohyla generála M. R. Štefánika. Na výber budú dve trasy alebo vlastný program. Autobus je plný už týždeň dopredu, niet sa čomu čudovať. Prihlášky sa môžu ešte podať do 08.04. 

Dreams –  Tanečný súbor Dreams KNM získal množstvo úspechov z dvoch súťaží v Česku. Viac sme priniesli v článku Dremsky začali sezónu zlatom.

Mimo šport – V našom meste sa bude konať odber krvi v klube 75. Kto môže, nech príde v piatok od 7:00 do 10:00 darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomôcť tak tým, ktorí to potrebujú. 

Autor: Michal Handlovský
Foto: facebook