Šport v KNM (06. 05. – 12.05.)

Od uplynulého piatku sa začal hokejový ošiaľ, ktorý zasiahol celé Slovensko. Neminul ani naše mesto, na našom Námestí slobody môžete sledovať zápasy reprezentantov. Okrem toho však neminieme ani iné športové odvetvia. Prajeme príjemné čítanie.

Futbal

Zatiaľ sa nenašiel súper, ktorý by sa dokázal našim futbalistom postaviť do cesty pri snahe o postup. Až na jednu výnimku, dokázali hráči MŠK zvíťaziť v každom z nich. Z tohto hľadiska sú jediní vo svojej lige. Neohrozene vedú celú súťaž a kolo za kolom sa približujú vyššej lige. Snahu o to, aby sa stali prvým jarným premožiteľom KNM, prejavil aj Zborov nad Bystricou. Oni tiež majú svoju úlohu, a teda zachrániť sa v V. lige. Momentálne sa im to darí, aj napriek tomu, že nevyhrávajú. Od poslednej Oščadnice sa držia na 4 body, čo ale nemusí platiť už ďalšie kolo. Futbal je nevyspitateľný. Proti lídrovi z nášho mesta to však bolo ťažšie, čo sa aj potvrdilo v nedeľu.

Mužstvá nastúpili do zápasu v plnej zostave. Formu našich hráčov však nedokázal zachytiť nik. Prvý polčas sa viedol najmä v našej réžii. V 16. minúte po faule a žltej karte hosťujúceho Sýkoru sa loptu postavil do dobrej pozície Rastislav Planeta a skóroval už tretí zápas po sebe. Druhý gól pre náš klub zariadil najlepší strelec mužstva Miloš Kubala. Do polčasu sa ešte presadil Martin Papala. Do šatní sa teda išlo za stavu 3:0 pre KNM. Dlho sa však nič nedialo, až keď v 62. minúte dostali výhodu pokutového kopu hostia. Premenil ho Roman Sýkora, čím znížil stav stretnutia. To bolo od hostí ale všetko. Prišla posledná 10-minútovka a dva zásahy domácich nedovolil Zborovu pomýšľať na čo i len bod. Ten prvý dal Miroslav Kresáň, druhým zásahom v zápase sa potom predviedol Martin Papala. Jednoznačné víťazstvo 5:1 znamená, že 3 body ostali doma. V tabuľke MŠK vedie stále o pohodových 9 bodov pred Vysokou. Tá dokázala zvíťaziť v domácom prostredí proti Varínu 3:0 a potvrdila pozíciu 2. miesta.

Mládežnícke tímy dokázali vo väčšine zápasov bodovať. Výnimkou bol dorast, ktorý vo Zvolene nestačil na miestny MFK – 2:1 starší dorast, 2:0 mladší dorast. Žiaci doma odohrali zápas proti Dolnému Kubínu. Starší žiaci dokázali súpera pokoriť 6:2, mladší prehrali nad Oravanmi 1:3. B tím žiakov naplno bodoval v Terchovej, konkrétne starší žiaci zvíťazili vysoko 7:1, mladší s ešte väčším počtom gólov, a teda 10:1. V ďalšom kole odohrajú dorastenci na domácom ihrisku ťažký dvojzápas proti Akadémii Juventus Žilina. A tím žiakov pôde Starej Bystrice vyzve miestny Pokrok, pričom starší žiaci vedú súťaž bez straty bodu, teda 21 výhier za sebou. B tím na domácej pôde odohrajú zápas dvoch tabuľkových susedov proti TJ Jednota Bánová.

Výsledky zápasov :

MŠK KNM 5:1 TJ Pokrok St. Bystrica (2x Papala, Planeta, Kresáň, Kubala)
MFK Zvolen U19 2:1 MŠK KNM U19 (za KNM Trizuliak)
MFK Zvolen U17 2:0 MŠK KNM U17
MŠK KNM U15 „A“ 6:2 MFK Dolný Kubín U15 (2x Kubaščík, Trubačík, Krško, Szijjartó, Šamaj)
MŠK KNM U13 „A“ 1:3 MFK Dolný Kubín U13 (Valiašek)
FK Terchová U15 1:7 MŠK KNM U15 „B (2x Szijjartó, 2x Kvašňovský, Jakubík, Kubala, Kadura)
FK Terchová U13 1:10 MŠK KNM U13 „B“ (3x Káčerík, 3x Máček, 2x Škorík, Valiašek, Ševčik)

Nasledujúce zápasy :

MFK Bytča : MŠK KNM (19.05. 17:00)
MŠK KNM U19/U17 : AKADÉMIA JUVENTUS Žilina U19/U17 (18.05. 10:00/12:30)
TJ Pokrok Stará Bystrica U15/U13 : MŠK KNM „A“ U15/U13 (18.05. 10:00/12:00)
MŠK KNM U15/U13 „B“ : TJ Jednota Bánová U15/U13 (19.05. 10:00/12:00)

Malý futbal

V rámci okresného kola malého futbalu mladších žiakov a žiačok sme spoznali našich zástupcov do krajského kola. Spomedzi dievčat postúpili žiačky ZŠ Clementisova. Postúpili cez okresné kolo, regionálne kolo a tento týždeň sa predstavia v Ružomberku na krajskom kole. Súperky im budú robiť žiačky z Gbelian, Oravského Podzámku a Martina. Medzi žiakmi sa dostali medzi krajskú elitu rovnako žiaci ZŠ Clementisova. Ich krajské kolo sa však odohrá až budúci týždeň v utorok. Tí si zahrajú proti žiakom z Námestova, Martina a Žiliny. Futbalisti z Clementisovej okrem malého futbalu majú zastúpenie v krajskom kole aj na McDonald´s cupe. Výsledky spolupráce futbalového klubu a ZŠ Clementisova sa prejavujú nielen na klubovej, ale aj školskej scéne.

Judo

V rámci Medzinárodnej veľkej ceny mesta Rimavská Sobota sa predstavilo množstvo zápasníkov z rôznych krajín, najviac však zo Slovenska. Vo veľkej konkurencii sa ukázali aj zápasníci Judo San KNM. Boli nimi Michaela Oszvaldová a Samuel Kotrč. Lepšie si počínal jeden z najlepších športovcov mesta, Samuel Kotrč, keď skončil v kategórii MU15 do 73 kg na bronzovej priečke. Michaela Oszvaldová skončila vo svojej kategórii FU11 do 32kg na delenej 5. priečke. Aj keď v malom zastúpení, ale s veľkým prínosom skúseností odchádzali dvaja bojovníci z prestížneho turnaja.

Hokej

Keďže sú tu majstrovstvá sveta v hokeji, mesto KNM sa rozhodlo vysielať zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie na námestí slobody. Prvé dva zápasy, v piatok s USA a v sobotu s Fínskom, si už pozrelo pár desiatok fanúšikov. Aj mestský úrad bol osvetlený farbami našej vlajky. Kto chce, môže prísť na Námestie slobody, kedy sa 15 min pred začiatkom každého zápasu začne vysielane.