Šport v KNM (20.5. – 26.05.)

Leto je za dverami, avšak počasie tomu minulý týždeň nenasvedčovalo. Dúfame, že spoločne so zlepšením počasia potešia aj správy o dianí v športe u nás. Nájdete tu futbal, pozvánku na MS junioriek vo florbale, vzpieranie, judo či mažoretky. Prajeme príjemné čítanie.

Futbal

Naši futbalisti zvládli to, čo si dali za úlohu, a teda postup do vyššej ligy. Po horších rokoch prišiel úspech, ktorý by mužstvo mohol nakopnúť do ďalších pekných futbalových úspechov. Výkony jarnej časti naznačovali, že naši futbalisti budú favoritom a málokto im bude môcť konkurovať. Na jar stále neprehrali, iba dvakrát remizovali, ostatné zápasy odohrali s plným bodovým ziskom. 

Zverenci Petra Sedúcha odohrali dôležitý zápas v plnej poľnej. Na lavičke náhradníkov sedelo 7 hráčov, z toho 5 ich nastúpilo. Zápas bol v prvom polčase výsledkovo vyrovnaný až do samého záveru. Gól do šatne hostí vsietil Tomáš Brodňan. Druhý polčas jasne ovládli naši futbalisti, dvakrát prekonal brankára hostí Rastislav Planeta, ktorý sa na jar v tíme usadil a stabilne nastupuje v základnej 11-ke. Jeden gól si dali hostia sami, konkrétne si ho dal Jakub Špirka. 

Koniec sezóny bude mať pre futbalistov sladkú príchuť, môžu preto s kľudom dohrať a v lete sa pripraviť na 4. ligu. Momentálne sa tam pohybujú aj 2 mužstvá z Kysúc – Staškov a Makov. Rozhodne to budú zaujímavé súboje. Do konca sezóny ostávajú 3 kolá, v ktorých sa okrem Višňového v budúcom týždni stretne aj s Čiernym, v poslednom zápase na ihrisku v Skalitom bude oslavovať titul. 

Najlepším strelcom mužstva ostáva Miloš Kubala, aj napriek tomu, že v zápase s Belou neskóroval. Zároveň obsadzuje 2. priečku medzi strelcami, na prvého Rolanda Šmahajčíka stráca 6 zásahov. Ohrozuje ho z 3. miesta Peter Puček, ktorý sa presadil od 18. kola v každom zápase. Pod MŠK KNM je to dosť nabité v tabuľke, Vysokú a Višňové predbehlo na 2. priečku Strečno. Vysoká má ale zápas k dobru, neodohrala svoje stretnutie proti Oščadnici. 

Z mládeže svoje zápasy neodohral len dorast. Ten sa mal stretnúť s FK Tatran Turzovka, ale počas týždňa výdatne pršalo, čím bol terén nespôsobilý. Náhradný termín si určili oba kluby po dohode, zápas odohrajú 04.06. o 15:00/17:30. Starší a mladší žiaci odohrali svoje zápasy víťazne, pričom ani raz neinkasovali. U15 pokorila Žilinu „C“ 7:0, pričom zápas mal len 2 strelcov – Petra Kubaščíka a Andreja Szijjártó , U13 zasa 3:0. „B“ tím mládeže cestoval do Staškova, kde zápasy ohrozené neboli. Avšak odišli len s jediným bodom.  Starší žiaci utrpeli vysokú prehru 0:7, mladší žiaci vybojovali remízu 5:5. Napriek celozápasovému vedeniu na konci naopak doťahovali oni. 

Výsledky :

MŠK KNM 4:0 ŠK Belá (Planeta 2x, Brodňan, Špirka – vl. gól)
FK Tatran Turzovka U19/U17 : MŠK KNM U19/U17 – odohrá sa 04.06. 
MŠK KNM U15 „A“ 7:0 MŠK Žilina U15 „C“ (4x Kubaščík, 3x Szijjártó)
MŠK KNM U13 „A“ 3:0 MŠK Žilina U13 „C“ (2x Škorík, Adámek)
FK Slávia Staškov U15 7:0 MŠK KNM U15 „B“
FK Slávia Staškov U13 5:5 MŠK KNM U13 „B“ (3x Škorík, Káčerík, Máček)

Ďalšie zápasy :

TJ Višňové : MŠK KNM (02.06. 17:30) 
MŠK KNM U19/U17 : FK Rakytovce U19/U17 (31.05. 14:00/16:30)
OŠK Lisková U15/U13 : MŠK KNM U15/U13 „A“ (02.06. 13:30/15:30)
MŠK KNM U15/U13 „B“ : FK Rajec U15/U13 (02.06. 10:00/12:00) 

Judo

V sobotu sa najmladší džudisti predstavili na Májovom turnaji pre bejamínkov a mladších žiakov organizovanom klubom MSK Karviná. Zastúpenie mali aj bojovníci Judo San a nevyšli naprázdno. Prvenstvo získala Michaela Oszvaldová, ktorá v kategórii mini do 32 kg pokorila všetkých. Okrem nej na pódiu skončili Barbora Bytčánková v kategórii supermini do 32 kg (2. miesto), Jakub Koraj v kategórii mini do 26 kg (2. miesto) a Simona Bytčánková v kategórii mladších žiakov do 46kg (3. miesto). K úspechom mladým nádejam tohto športu gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu mesta. 

Škola vzpierania

24.05.2019 sa v Maďarskom Tiszakécsku konali Majstrovstvá Európy za účasti Nikolasa Tótha, rodáka z Horného Vadičova, ktorý navštevoval ZŠ Nábrežná v KNM. Na majstrovstvách súťažil v mŕtvom ťahu. Vo svete už je známy, pretože už získal napríklad titul majstra sveta a absolútneho majstra sveta v roku 2017. Pomáhajú mu aj Peter Papík i Vladimír Vrábel, ktorí zastrešujú školu vzpierania v KNM. Na spomínanom ME Nikolas súťažil v mŕtvom ťahu a spomedzi 12 účastníkov v kategórii junior do 125kg bol najlepší. Zdvihol neuveriteľných 360kg a vytvoril nový svetový rekord. Páni Papík a Vrábel si prostredníctvom Facebooku vyslúžili poďakovanie od Nikolasa za ich pomoc. O deň skôr ako Nikolas, štartoval na rovnakom podujatí Vladimír Minárik. ten taktiež zvíťazil a získal titul majstra Európy vďaka výkonu 180kg a vyhral v kategórii Masters do 90 kg.

26.05 sa v Čadci konali ďalšie ME, tentokrát v silovom trojboji. Predstavili sa na ňom obaja spomenutí z predošlého podujatia – Nikolas Tóth a Vladimír Minárik. Podobne ako v Maďarsku, obaja sa stali majstrami Európy. Nikolas dokázal svoj výkon v mŕtvom ťahu z Maďarska zlepšiť o 5 kg – a teda 365kg, čím prekonal aj svoj vlastný svetový rekord z piatku. Vladimír v kategórii Masters do 90kg zdolal 170 kg v mŕtvom ťahu. Gratulujeme obom k všetkým týmto titulom a prajeme mnoho podobných úspechov.

25. 05. sa v Novom Meste nad Váhom konali Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní starších žiakov. Po minulotýždňových juniorských, kde mali reprezentanti Školy vzpierania v KNM medailové úspechy, sa na sobotňajších predstavili znova vzpierači z KNM s veľkým množstvom skúseností z daného turnaja a opäť aj s medailovým zápisom. Celkovo štartovalo 31 chlapcov a 11 dievčat. Ako prvý z našich sa predstavil Michal Zajvald a obsadil krásne 4.miesto ako druhý sa zapojil do bojov Maroš Mozol a skončil na 3. mieste a boje dokončil Jakub Gazdík a tomu sa napokon ušla 4. priečka Chlapcom gratulujeme k pekným umiestneniam a medailovému úspechu.

Florbal

Nasledujúci víkend je okrem Dňa detí na programe v našom meste aj turnaj Majstrovstvá Slovenska junioriek vo florbale. Turnaj sa odohrá v MŠH pri štadióne. Predstaví sa 8 družstiev, medzi ktorými bude aj FBK Kysucké Nové Mesto. Svoj postup si vybojovali víťazstvom v lige. Mimo postupu získali zlato, ktoré bolo pre FBK prvé tohtoročné. Turnaj sa odohrá v skupinovej a vyraďovacej fáze. Skupinová fáza je rozdelená na dve skupiny. Naše dievčatá si zahrajú skupinu „A“ po boku tímov Cassovia Velesis Košice, ŠK SPU DFA Slávia Nitra a NTS FK Nemšová. B skupina sa odohrá v zložení FBC Mikuláš Prešov, Fbk Kométa Spišská Nová Ves, Meteníci Likavka a ŠK 98 Pruské. Dievčatám držíme palce, nech titul majstra Slovenska ostane doma. 

Dreams a Asanka

Mažoretky Dreams čakajú MS v Chorvátsku, na ktoré pilne trénujú. Tešia sa však aj na skorší turnaj na Slovensku. V Malackách nás budú reprezentovať na Ella cupe. Kategória VF kadet im tam 4 roky dozadu vyhrala 3. miesto, čo zaručilo postup na ME v Púchove, neskôr MS v Chorvátsku. História sa opakuje, avšak, tentoraz idú na ME do Chorvátska. Na Ella cup sa veľmi tešia. Koná sa 08.06. so začiatkom o 9:00. 

Asanky si spestrili svoj tréning. Počas prebiehajúcich MS v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach si zafandili. V Dome kultúry sledovali zápas Slovensko – Dánsko, ktorý vyhrali naši hokejisti 2:1 po samostatných nájazdoch. Asanky taktiež trénujú na ME v Chorvátskom Zahrebe. Budeme držať obom našim klubom palce na ME.

Autor: Michal Handlovský
Foto: Facebook