Šport v KNM (25.03. – 31.03.)

Počas víkendu hrali dôležité stretnutia dievčatá z florbalového klubu, zlato Nevedela na 10km, futbalisti doma privítali Predmier, stolný tenis ukončil sezónu, v našej hale sa konal turnaj v jude. To všetko v súhrne športových výsledkov.

Florbal – V Sabinove to mala byť horúca pôda. Dievčatá išli bojovať o postup medzi najlepšie dve mužstvá extraligy žien. Po domácej prehre 5:6 a výhre 3:2 odchádzali do mestskej športovej haly v Sabinove v dobrej nálade po galavečeri Najlepších športvcov mesta. Avšak, tento rok to znova nevyšlo a semifinálový súper im vystavil stopku.

Predošlý dvojzápas sa ukázalo, že ani jedno z družstiev to nebude mať ľahké, zápasy boli veľmi vyrovnané. V sobotu večer sa dvojzápas začal úvodným buly o 18. Prvá tretina už ukázala, kto je domáci. Úvodné vylúčenie z našej strany nebolo potrestané, ale 2 minúty pred koncom otvorila skóre po spolupráci sestier staršia Martina Stašová. Druhú tretinu otvorila už v prvej minúte znova Stašová. Tretí zásah domácich zaznamenala mladšia Miroslava Stašová a tretinu gólovo uzavrela kapitánka Boháčová a s naším tímom to nevyzeralo dobre. K inkasovaným gólom pridali aj vylúčenie, ktoré našťastie nebolo znova využité. Posledné dejstvo bolo z pohľadu domácich nervózne, darovali nám 5 presiloviek, z toho 3 v poslednej minúte, ale žiaľ, ani jedna nebola využitá. Jediný náš gól dala Kristína Mlíchová po prihrávke Alice Brodňanovej. Do konca zápasu sa už nič nestalo a konečný výsledok je 1:4 z nášho pohľadu.

Domáci tréner Motešický sa po zápase vyjadril, že prvú tretinu ich podržalla hlavne gólmanka Mládenková, v druhej odskočili na rozdiel troch gólov, vytkol vylúčenia v tretej tretine, ale zvládali kúskovať hru. Náš kouč Vlček potvrdil, že nevyužité tutovky a zlý výkon sa podpísali pod výsledok, avšak hráčky sú mladé a neskúsené a preto potrebujú čas.

V nedeľu išli domáci do zápasu s mečbalom a psychickou výhodou do zápasu s úvodným buly o 14:00.  Zápas začal s opačným garde, ako v sobotu. Naša brankárka Michalisková držala v prvej tretine čisté konto a nakopla dievčatá k prvému gólu v 8. minúte, ktorý vsietila Laura Chupéková s asistenciou Alexandry Faktorovej. Druhá tretina začala dvoma našimi vylúčeniami, ktoré súper nedokázal využiť. Naopak, Laura Chupéková pridala druhý svoj a náš gól v zápase a vyzeralo to hneď lepšie. Avšak, druhá polovica zápasu patrila domácemu Predátoru. O pol minútu neskôr po našom druhom góle strelila kontaktný gól Cupraková. Tretia tretina bola znova nervózna. Na jej začiatku sa po náraze hlavou zranila Cupraková a musela byť odvezená do nemocnice. Naše hráčky to pravdepodobne rozhodilo a po vylúčení domácej Marcinkovej presilovku nevyužili, ba naopak, inkasovali z florbalky staršej zo sestier Stašových. Rázom bolo vyrovnané a súper bol na koni. Behom dvoch minút pridali ďalšie dva góly kapitánka Boháčová a Robová a bolo po zápase. Sabinov zvíťazil v zápase 4:2, v sérii 3:1 a vo finále sa stretne s obhajcom titulu z Pruského.

Domáci kormidelník potvrdil dominanciu Kysučaniek v polovici zápasu, ale po zranení Cuprakovej sa Predátor zomkol a bojoval. Poďakoval zdravotníkovi z nášho celku a tešil ho postup do finále. Nakoniec dodal, že ak naše družstvo ostane pokope, môže byť ašpirantom na 5 titulov majsteriek Slovenska. Náš kouč poznamenal, že bojovnosť a odhodlanie nechýbala, ale zvíťazila skúsenosť a nakoniec zaprial skoré uzdravenie reprezentantke Cuprakovej .

Sezóna pre náš klub skončila úspešne. Po základnej časti skončili na 2. mieste a po vyraďovacej fáze obsadili 3. priečku. Našou najlepšou zakončovateľkou a bodovou líderkou je Laura Chupéková s 11 gólmi a 2 asistenciami zo 7 zápasov, čo je veľmi pekná štatistika. Druhé a tretie miesto s 10 bodmi obsadili Alexandra Faktorová, ktorá má 5 gólov aj asistencií, a Alica Brodňanová, ktorá si pripísala 3 góly a 7 presných nahrávok.

Dievčatám gratulujeme k úspešnej sezóne. Oproti minulému roku si prilepšili o 1 pozíciu a ukazujú, že v budúcich sezónach je na čo sa tešiť a že nám tu vyrastajú nádejné talenty.

Atletika – V sobotu sa v Strážskom konali majstrovstvá Slovenska v cestnom behu na 10km vrámci Laboreckej desiatky. V juniorských kategóriách náš atletický klub zaznamenal dve umiestnenia. Prvé dosiahol Jozef Nevedel, ktorý zvíťazil medzi mužmi. Prvé kilometre bežal vpredu, potom ho však dobehol konkurent V. Čerep z TJ Obal Košice. Potom sa mu vzdaľoval a nakoniec dobehol s časom 34:34,5 s 20 sekundovým odstupom. Bol to jeho nový osobný rekord na tejto trati. Okrem neho bežali aj Alex Nevedel a Pavol Baroňák. Alex dobehol 7. s časom 40:05,8 v novom osobnom rekorde a Pavol za ním 8. V súťaži junioriek štartovala Lucia Ondrušková, ktorá skončila v čase 42:12 na druhom mieste. V súťaži družstiev sa atletický klub nášho mesta umiestnil druhý za TJ Obal Košice. Bežcom gratulujeme a prajeme im veľa šťastia na ďalších súťažiach, najbližšie na Kysuckej desiatke.

Futbal – V nedeľu po úspešnom štarte pokračovala V. liga skupiny A 15. kolom, kde na domácej pôde privítali naši futbalisti FK Predmier. Hosťom sa na ihriskách súpera nedarí, keď zo 7 duelov jeden remizovali a všetky prehrali. Túto nepriaznivú sériu im chceli predĺžiť naši hráči, čo sa im aj podarilo. Zvíťazili tesne 1:0 po penalte kapitána J. Beliančína v 29. minúte. Aj napriek chudobnej výhre si pripísali trojbodový zisk do tabuľky. Posunuli sa na vedúcu pozíciu pred Vysokú, ktorá remizovala druhý raz po sebe zhodne 1:1 na horúcej pôde Čierneho. Prvý aprílový víkend sa tieto dva celky stretnú spolu na pôde Vysokej. Pôjde o 6 bodový zápas, ktorý možno už rozhodne o majstrovi, pretože oba celky majú nenáročný program ďalšie 4 zápasy a každé zakopnutie by bolo nebezpečné v hre o titul.

MŠK KNM U13 „B“ 8:0  ŠK Radoľa

Stolný tenis – Stolný tenis, podobne ako florbal, ukončil svoju sezónu Posledné dva celky, ktoré boli v hre, boli „A“ a „B“ tím. Lepšie skončil práve druhý menovaný.

Na začiatok výsledok „A“ mužstva. V piatok o 18:00 rozohrali štvorhry proti Medokýšu Martin „B“. Začiatok nebol najlepší, obe štvorhry skončili neúspešne pre náš tím. Potom však naši stolnotenisti zabrali a postupne si pripisovali víťazstvá v dvojhrách. Za náš celok ich zaznamenal najviac Nataniel Pečalka, ktorý zvládol všetky 4. Po dva zápasy vyhrali Michal Zachar a Matúš Fojtík a jedno si pripísal Miroslav Zajac. Súper ale vyhral rovnaký počet zápasov ako náš tím a preto skončilo stretnutie nerozhodne 9:9 na body, ale 37:33 na sety v prospech domáceho družstva. „A“ tím sa bil o záchranu v 4. lige západ, ale remíza na to nestačila a preto skončili na zostupovej 11. priečke o dva body za Stránskym „C“. Najúspešnejším hráčom bol Miroslav Zajac, ktorý v 66 stretnutiach vyhral 41 krát a prehral len 25.

„B“ celok pohodlne obklopoval stred tabuľky a preto už nešlo o veľa. V poslednom meraní síl sezóny privítal v stredu Ovčiarsko, ktoré sídlilo na poslednej priečke. Zápas začal vyrovnane, kedy si zo štvorhry po jednej výhre pripísali oba celky, za našich Jozef Troják a Adam Kubík. Dvojhry už skončili jasne pre naše družstvo. Po 4 výhry získali Stanislav Slivoň a Adam Kubík, 3 zápasy vyhral Jakub Grúň a jedenkrát súpera porazil Jozef Troják. Celková výhra v prospech Kysučanov bol vysoká, menovite 13:5 na body a 41:27 na sety. Po poslednom kole ukončilo „B“ mužstvo sezónu na 5. mieste. Najlepším hráčom je Nataniel Pečalka s 44 výhrami a 14 prehrami v 58 zápasoch.

Judo – Počas víkendu sa konal v našom meste Turnaj olympijských nádejí v Jude. Naša hala privítala 15 klubov vrátane toho z nášho mesta. Pre divákov sa začal turnaj o 9:30. Z Judo San štartovalo 19 pretekárov v rôznych kategóriách, z ktorých 10 zaznamenalo pódiové umiestnenie. Prvé miesta si pripísali Samuel Birkus, Samuel Kotrč, Vanessa Fujašová a Barbora Bytčánková. Na 2. mieste sa umiestnili Jakub Koraja a Kuchárovci Šimon a Matej. 3 tretie miesta zaznamenali Matej Pečalka, Lucia Kublová a Lucia Kubaščíková. Z klubov sa na 3. kole Turnaja umiestnili pretekári z Judo San na 5. mieste a celkovo v celom turnaji na 7. mieste. Celkovo najlepším pretekárom je Samuel Kotrč. Mladým zápasníkom gratulujeme k pekným priečkam a nech skúsenosti využijú aj v neskorších súťažiach. V tomto kole boli naši bojovníci najúspešnejší, domáce prostredie im pomohlo k lepším výkonom.

Prvý aprílový víkend absolvujú judisti z KNM dva turnaje. Prvý v Karvinej s názvom Veľkonočný turnaj detí a deň na to ďalšie kolo Turnaja olympijských nádejí v Sosnowci.

Autor: Michal Handlovský