Starostka z Poviny darovala dorovnanie mzdy včelárom z KNM

Alena Dudeková

V marci zverejnil Štatistický úrad výšku priemernej mzdy v národnom hospodárstve, ktorá stúpla na 1018 eur. Trojmesačný rozdiel, ktorý vznikol oproti minulému roku, bol doplatený v súčasnom období. A práve tento doplatok venovala starostka obce Povina Včelárskemu zväzu KNM.

Starostky obce Povina sme sa spýtali ako a prečo sa rozhodla k tomuto kroku…

“Včelári sú skvelí ľudia, nielen že sa starajú o včelstvo ale aj budujú a zveľaďujú včelnicu. Z roka na rok pribúdajú nové prvky, úle, teraz plánujú urobiť altánok, api domček, či v budove včelnice vytvoriť prednáškovú miestnosť. Je za nimi veľký kus práce, ale ešte veľa práce ich čaká. Preto som sa rozhodla im takto pomôcť a tento rok darovať dorovnanie mzdy práve im,” pre novinyknm uviedla Alena Dudeková, starostka obce Povina.

Hovoríte tento rok. Znamená to, že aj v ďalších rokoch plánujete darovať dorovnanie mzdy?

“Áno, presne tak. Každý rok darujem zvýšenú časť priemernej mzdy v národnom hospodárstve nejakej organizácií. Dnes vám neviem povedať, ktorá organizácia to bude budúci rok. Uvedomujem si, že je mnoho organizácií, či rodín, ktoré tieto peniaze potrebujú. A keďže sa riadim heslom: Ak chceš zmeniť spoločnosť, začni od seba,určite do budúceho roka nájdem ľudí, ktorí si tie peniaze zaslúžia a plnohodnotne využijú,” dodala starostka.

Autor: Petronela Hercová

Foto: obec Povina

https://bestvpncanada.ca/