Starší žiaci na víťaznej vlne, dorastenci „nadeľovali“

Cez víkend pokračovali hádzanárske súťaže. Naši hráči bojovali v sobotu aj v nedeľu.

Ako prví sa predstavili v sobotu 19. októbra v domácej Mestskej športovej hale v KNM dorastenci. Tí v zápase druhej ligy dorastu privítali súpera až z Kolárova. Náš súper prišiel s veľmi úzkym kádrom, keď tréner nemal na striedanie ani jedného hráča do poľa. To bol však jeho problém. Zápas sa začal o 13. hodine. Ako prví dokázal skórovať náš protivník. Skóre bolo vyrovnané len do štvrtej minúty a stavu 3:3. V tomto momente prišla naša séria 6 gólov v rade počas 5 minút a skóre bolo zrazu 9:3. To bol jasný signál súperovi, že dnes si z KNM body neodvezie. Až do 11. minúty si naši chalani držali štatistiku 1 gól za minútu.

Súper veľmi skoro rezignoval a aj keď sa niektorí hráči snažili niečo urobiť s výsledkom, na našich to jednoducho nestačilo. 20 gólovú hranicu prekonali už pred polčasom a do prestávky si odnášali 13 gólový náskok. V druhom polčase sa zápas už len dohrával, na súperovi bola vidieť snaha udržať si prijateľný výsledok a neutrpieť výrazný debakel. Po tom, čo po škaredom faule bol jeden člen kolárovského kádra vylúčený, náš súper dohrával iba s 5 hráčmi, keďže, ako bolo napísané vyššie, nemal žiadneho náhradníka. Naši chalani si schuti zastrieľali, padla tridsiatka aj štyridsiatka a súpera vyprevadili domov s 24 gólovým rozdielom

V nedeľu 20. októbra vycestovali starší žiaci do Prievidze. Tu odohrali dvojzápas proti považskobystrickému „áčku“ i „béčku“. Najmä A-tím Považskej Bystrice je mimoriadne ťažkým súperom a zápasy s ním majú vždy „iskru a náboj“. Naši chlapci sa hneď v úvode ujali vedenia a tak to bolo počas celého zápasu. Kysuckí hádzanári počas zápasu „neurobili“ nejakú významnú gólovú šnúru, zato však trpezlivou hrou využívali chyby súpera a náskok si pomaly, ale isto budovali až do konečného víťazstva o 8 gólov. Trochu jednoznačnejší priebeh malo stretnutie s B tímom MŠK Považská Bystrica.

Chalani si pomerne rýchlo vypracovali bezpečný náskok, ktorý bol v polčase desaťgólový. V druhom polčase však trochu poľavili, ale zápas bezpečne doviedli do víťazného konca. Paradoxom dvojzápasu s Považskou Bystricou je, že B tím uhral s našimi lepší výsledok ako „áčko“, keďže rozdiel v skóre bol v jeho prípade „iba“ sedemgólový. Starší žiaci sú tak po 7 zápasoch stopercentní a „valcujú“ krajskú ligu bez straty jediného bodu.

Nedeľa bola prvým súťažným hracím dňom aj pre našich najmenších – minihádzanárov. Tí zohrali v Martine prvý zo série turnajov v minihádzanej. Starší „miníci“ odohrali turnaj so striedavými úspechmi, keď si pripísali 2 víťazstvá, 2 prehry a jednu remízu. Mladším „miníkom“ športové „šťastíčko“ neprialo a bohužiaľ prehrali všetky zápasy. To však nevadí, do konca sezóny zostáva ešte 5 turnajov, v ktorých môžu svojim súperom prehry oplatiť.