Starší žiaci potvrdili titul

Kysuckonovomestskí hádzanári sa na konci týždňa predstavili pred domácim publikom. Už v piatok popoludní odohrali svoje posledné dva zápasy mladší žiaci, ktorý už mali istotu druhého miesta v ligovej súťaži Majstrovstvá Trenčianskeho a Žilinského kraja (MTŽK).

Ako prvý sa im postavil celok MŠK Považská Bystrica A, ktorý už mal rovnako istotu víťaza súťaže. Súboj majstra s vicemajstrom sľuboval peknú hádzanú, čo sa počas zápasu i potvrdilo. V krásnom zápase dominovali najmä obrany, ktoré mali oba celky prepracované.

Gólov veľa nepadlo a skóre narastalo iba pozvoľna. Do polčasu si hostia vypracovali štvorgólové vedenie. Po zmene strán sa však od prvej sekundy Kysučania „zahryzli“ do súpera a sériou štyroch gólov v rade vyrovnali. V ďalšom priebehu si domáci dokázali vypracovať vedenie, avšak súper vždy vyrovnal. Nervózny koniec zápasu priniesol hráčom MŠK KNM víťazstvo o jeden gól, čo znamenalo prvú a jedinú výhru v tomto ročníku súťaže nad majstrom.

V druhom zápase hracieho dňa si mladíci z MŠK KNM zmerali sily s považskobystrickým „béčkom“. Tento zápas sa odohrával podľa očakávaní a Kysučania v ňom jasne dominovali. O osude bolo rozhodnuté prakticky už v 6. minúte, keď domáci vyhrávali už 7:0, zápas kontrolovali, šancu zahrať si medzi žiakmi dostali aj minihádzanári. Zápas nakoniec vyhrali o 17 gólov.

V sobotu zohrali svoje zápasy i starší žiaci. Tí sa už v predstihu stali majstrami v súťaži MTŽK. Ako takí mali potvrdiť vynikajúcu fazónu pred papierovo slabšími súpermi. Ako prví nastúpili proti domácim hostia z HK Kúpele Bojnice. Húževnatý súper sa snažil zachytiť úvod, čo sa mu však darilo iba krátko. Náskok MŠK postupne narastal, v polčase bol 7-gólový.

Ani druhý polčas nepriniesol zmenu obrazu hry a 23. minúte padla i magická štyridsiatka. Majster nakoniec zvíťazil o 18 gólov. Podobný priebeh mal i druhý zápas proti THA Martin. Naši hráči od úvodu ukázali, kto bude na ihrisku dominovať a tak súper pôsobil počas zápasu odovzdaným dojmom. Aj keď tempo hry nebolo vysoké, domácim stačilo na pohodlné víťazstvo. Starším žiakom zostáva dohrať jeden zápas, ktorého výsledok už nemôže nijako ovplyvniť ich víťazstvo v ligovej súťaži.

HO MŠK Kysucké Nové Mesto v uplynulých mesiacoch odohral výnimočný ročník súťaže MTŽK, keď starší žiaci si vybojovali titul majstra, keď stratili len 3 body a mladší žiaci sú vicemajstrami. Hráčom, trénerom, funkcionárom, fanúšikom i rodičom touto cestou gratulujeme a prajeme veľa úspechov na Majstrovstvách Slovenska, na ktoré oba celky vo svojich kategóriách postúpili vďaka spomínaným umiestneniam.

No a aby tých dobrých správ nebolo málo, ďalšia prišla z Galanty, kde sa 9. a 10. 5. konali Majstrovstvá Slovenska v hádzanej stredných škôl. Majstrom Slovenska sa stala Obchodná Akadémia v Považskej Bystrici, ktorej dres obliekli i dvaja naši odchovanci – dorastenci Lukáš Janík a Filip Lisko. Chalanom a ich spoluhráčom k úspechu a skvelým výkonom rovnako gratulujeme.

Výsledky a zostavy:

Mladší žiaci, piatok 10.5.2019

MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica A 14:13 (3:7)
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica B 29:12 (15:4)

Adam Lulek, Sebastián Kmošek – Šimon Čuraj, Tomáš Straňák, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, ZVD: Pavol Kubala. Na zápas proti MŠK Pov. Bystrica B boli na súpisku doplnení hráči Tobias Dupkala, Tomáš Grisa a Patrik Vavro.

Starší žiaci, sobota 11.5.2019

MŠK KNM – HK Kúpele Bojnice 42:24 (20:13)
MŠK KNM – THA Martin 27:15 (18:7)

Timotej Lulek, Jakub Janec – Matúš Cetera, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Ďalší program: Cez víkend 25. alebo 26. 5. vycestujú starší i mladší žiaci do Topoľčian, kde v rámci Považskej ligy nastúpia proti domácim a Šali. V utorok 21.5. nastúpia starší žiaci na spomínanú dohrávku MTŽK v Martine proti domácemu MHáK. Vrcholom sezóny budú Majstrovstvá Slovenska starších žiakov 7.-9.6.2019 v Nových Zámkoch a Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov 14.-16.6 v Michalovciach.

Autor: Mário Janík / HO MŠK Kysucké Nové Mesto