Tento rok daňové priznanie v Kysuckom Novom Meste nepodáte

Bývalo to už pravidlom, ľudia si na to zvykli a boli v očakávaní, že sa pracovníkov daňového úradu podarí do KNM dostať aj v tomto zdaňovacom období. Tento rok daňové priznanie v KNM nepodáte.

Informáciu priniesol včera (12.3.2020) na riadnom zasadnutí mesta pán primátor Marián Mihalda.

Mali sme vybavené, že posledné dva dni v marci tu budú pracovníci daňového úradu, aby nemuseli Kysučania chodiť do Žiliny. Daňový úrad poslal vyjadrenie, že pracovníkov rušia a budú pracovať len v Žiline na svojom pracovisku. Daňové priznanie sa nebude dať podať v Kysuckom Novom Meste.

Ing. Marián Mihalda. Citácia zo zastupiteľstva mesta 12.3.2020

Tlačivo na podanie daňového priznania je k dispozícii na Mestskom úrade v Kysuckom Novom Meste.

Finančná správa odporúča daňové priznanie podať elektronicky

Finančná správa odporúča svojim klientom elektronickú komunikáciu. Elektronicky komunikovať s finančnou správou môže ktokoľvek, nielen povinne elektronicky komunikujúce právnické a fyzické osoby – podnikatelia. Elektronická komunikácia s finančnou správou šetrí čas a svoje daňové povinnosti klienti vybavia z pohodlia domova, bez potreby fyzicky navštíviť úrad finančnej správy. Na Slovensku okrem toho existuje aj zákonná možnosť odložiť si podanie daňového priznania bez udania dôvodu o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia.

Celý článok si môžete prečítať na stránkach finančnej správy kliknutím na tento odkaz.

Miroslav Janouš