Topoľčany si z KNM neodviezli ani jeden bod + fotogaléria od poľského fotografa Krystian Medwid

Považská liga, mladší žiaci – Mestská športová hala Kysucké Nové Mesto, 24. novembra 2017.

HO MŠK Kysucké Nové Mesto – HK Agro Topoľčany 27:16 (12:7). Zostava MŠK: Adam Lulek, Gabriel Kaňuk – Šimon, Čuraj, Andreas Tóth, Tomáš Straňák, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, vedúci družstva: Miloš Hartel.

Naši mladíci nastúpili do zápasu bez zbytočného rešpektu a od úvodných minút dali najavo, kto bude na palubovke dominovať. Aj keď súper dokázal  prvom polčase vzdorovať, už do prestávky nebolo pochyb o víťazovi. Schuti si zahrali a zastrieľali všetci hráči, ktorí boli trénerovi k dispozícii.

Považská liga, starší žiaci – Mestská športová hala Kysucké Nové Mesto, 24. novembra 2017.

HO MŠK Kysucké Nové Mesto – HK Agro Topoľčany 34:26 (20:18)
Zostava MŠK: Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Matúš Cetera, Martin Javorík, Matej Švanda, Tadeáš Kubala, Gabriel Kaňuk, Martin Piňák, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, vedúci družstva: Mário Janík.

Aj keď víťazstvo o 8 gólov by mohlo napovedať o jednoznačnom priebehu, opak je pravdou. Tím Agro Topoľčany bol húževnatým súperom, ktorý sa nepoddal ani keď mu naši hráči odskočili na rozdiel viacerých gólov. Využil každú šancu a potrestal každú chybu a tak kysuckí hádzanári sa na víťazstvo museli veľa „nadrieť“. Odpor súpera sa im podarilo zlomiť až v poslednej štvrtine zápasu.

„Perný“ víkend hádzanárov z Kysuckého Nového Mesta pokračoval už v nedeľu prvým tohtosezónnym medzinárodným meraním síl. Obe kategórie vycestovali do Karvinej na Turnaj 3 miest, kde zohrali zápasy s rovesníkmi z HC Baník Ostrava a MKS Ustroń.

Turnaj troch miest, mladší žiaci – Hala házené v Karviné, 25. novembra 2018.

Zostava MŠK: Adam Lulek, Gabriel Kaňuk – Šimon, Čuraj, Andreas Tóth, Tomáš Straňák, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, vedúci družstva: Michal Tomasta.

V prvom stretnutí mladší žiaci KNM bezpečne zvíťazili nad poľským Ustrońom v pomere 18:8 (6:2). Bohužiaľ to bolo prvé a posledné víťazstvo MŠK v oboch kategóriách. Svoj druhý zápas chlapci prehrali s domácim celkom HC Baník Karviná v pomere 22:30 (9:15).

Turnaj troch miest, starší žiaci – Hala házené v Karviné, 25. novembra 2018.

Prvé medzinárodné zápasy v sezóne nedopadli pre starších žiakov úplne podľa predstáv. V prvom zápase po vynikajúcom výkone podľahli mladíkom z poľského Ustrońa najtesnejším výsledkom 23:24 (12:15). V zápase s českým súperom už na chlapcoch bolo bádať únavu z hektického víkendu a HC Baník Karviná v ňom dominoval. Zápas nakoniec skončil výsledkom 17:26 (7:12).

Na budúci víkend si hráči HO MŠK Kysucké Nové Mesto oddýchnu a rok 2018 zakončia odvetným Turnajom troch miest 15. decembra v Mestskej športovej hale v KNM, kde si zopakujú súboje s Karvinou a Ustrońom. V decembri sa už ku slovu dostanú aj naši najmenší – minihádzanári, ktorí zohrajú turnaje 8.12. v Prievidzi a 15.12. v Zlíne.

Autor: Mário Janík / HO MŠK Kysucké Nové Mesto