Tréningové ihrisko v Radoli už žiari sýtou zelenou

Obec Radoľa ako súčasť revitalizácie ihriska v časti Rieky buduje aj tréningové ihrisko na futbal. Tak ako mnoho iných miest a obcí aj Radoľa získala dotáciu na umelú trávu od Slovenského futbalového zväzu.

Počas letných mesiacov obec zrealizovala prípravné práce, ktoré bolo potrebné urobiť predtým ako sa na tréningové ihrisko položí umelá tráva. Vo futbalovom oddieli Radoľa sa môžu popýšiť kompletnou štruktúrou –  teda mladší žiaci, starší žiaci, dorast a muži, v určitých fázach roka aj prípravka to znamená viac ako 80 mladých ľudí, ktorí idú minimálne trikrát týždenne na dve hodiny na ihrisko športovať.  V obci je aj veľa ďalších záujemcov o hranie futbalu na kvalitnej hracej ploche.

Koncom mesiaca október sa na pripravenú plochu začal pokladať umelý trávnik.  Dnes tréningové ihrisko žiari výraznou zelenou farbou, ktorú vidieť už zdiaľky. Cestujúci na trase medzi Radoľou – Lopušným Pažitím si nové ihrisko už určite všimli.

Výstavbou tréningového ihriska chce obec podporiť aktívne trávenie času detí a dostať ich tak od obrazoviek televízorov či monitorov počítačov, čo v konečnom dôsledku podporí ich zdravý vývoj.

Autor: Petronela Hercová

Foto: FB Čo sa deje v Radoli

https://bestvpncanada.ca/