Triglav Muay Thai 8., na ktorý tak skoro nezabudneme

Priznám sa, že ešte pred dvoma rokmi by ma vôbec ani len nenapadlo, že by som sa zúčastnil niečoho takého. Už minulý rok to bol pre mňa zážitok. Bolo to siedme kolo, no pre mňa prvé a rovno z pozície fotografa. Ale tento rok to bolo zase o niečo lepšie, silnejšie a intenzívnejšie a v niektorých chvíľach aj veľmi emotívne. Samozrejme musím uznať, že organizačne zvládnuté zase na výbornú!

Tentokrát sa akcia konala v Kultúrnom dome. Divákov bolo síce opticky menej ako minulé roky v budove kina, no “hurhaj” urobili rovnaký a v niektorých chvíľach možno aj väčší. K vytvoreniu perfektnej atmosféry sa pridali aj diváci na zaplnenom balkóne hlavnej sály.

Na úvod turnaju si zobral slovo organizátor akcie Dušan Virdzek. So svojím dobrým kamarátom zo Srbska, ktorý bol jeho hosťom na tejto akcii, si za zvuku sirén uctili pamiatku ľudí, ktorí v minulosti zahynuli počas bombardovania v Srbsku.

Prvé zápasy boli v podaní detí, chlapcov alebo váhovej kategórie 44 a 46 kg. Všetci vieme, koľko energie majú deti a v týchto dueloch to samozrejme potvrdili. V oboch dueloch sa mladí borci z Triglav Gym KNM Roland Tóth a Samo Chovanec zahryzli do svojich súperov z Body Gym PP Denisa Imriščáka a Alexa Imriščáka. Talent a hecovačky od trénera priniesli svoje ovocie a oba duely sa skončili v prospech Triglav Gym KNM.

V ženských zápasoch mal Triglav Gym KNM zastúpenie v Regine Jančigovej, ktorej súperkou bola Anita Vanková z Partizánskeho. Obe tieto slečny si nič nedarovali a v ich tvárach bolo vidno sústredenie, napätie a odhodlanie vyhrať. Koniec opäť úspešný pre Triglav Gym KNM a víťazka Regina neskrývala svoju radosť. Určite to bol pre obe aktérky veľmi náročný boj.

Zápasy išli v rýchlom slede a ďalšími pästiarmi boli Milan Lipka z Triglav Gym KNM a Walter Hanko z Body Gym PP. Tréner domácich si samozrejme nepripúšťal iný výsledok, ako pozitívny pre svoj klub a už od začiatku hnal svojho zverenca k útočeniu. To sa samozrejme vyplatilo a rozhodcovia sa zhodli, že víťazom sa stane Milan Lipka.

Po krátkej prestávke mali organizátori naplánovaný pästný súboj medzi Erikou Zemanovičovou z Partizánskeho a Bašou Mayerovou z Body Gym PP. Zápas sa skočil veľmi rýchlo a to aj vďaka silným a presne miereným úderom Mayerovej, ktorá svojej protivníčke nedala žiadnu šancu.

Zápas medzi Kristiánom Hromíkom z Victory Gym TN a Antonom Neuwirthom z Body Gym PP. Tento fyzicky veľmi náročný duel rozhodlo až extra kolo v prospech Neuwirtha. Klobúk dole, lebo obaja nevypustili ani sekundu a motivovaní víťazstvom dávali do úderov všetku silu.

Váhová kategória nad sto kíl medzi Tomášom Režným z TBC Ružinov BA a Róbertom Cikovským z Body Gym PP sľubovala riadnu „mastenicu“. Zo začiatku veľmi opatrný súboj, ale časom sa borci do seba poriadne zahryzli. Robo Cikovský mal v tomto dueli naviac a vyhral.

Ďalší domáci borec z Triglav Gym KNM Roman Pisch sa postavil proti Bratislavčanovi z TCB Ružinov BA Alessandrovi Cacioppo. Roman prišiel do ringu za búrlivých ovácií divákov, čo svedčilo o tom, že bude mať v hľadisku neuveriteľnú podporu. Diváci ho hnali do útočnej taktiky od prvej sekundy. Po prvom kole, kde sa sypali údery jeden za druhým to vyzeralo na fyzicky veľmi náročný zápas, v ktorom bude rozhodovať to, ktorí z dvoch pästiarov vydrží čo najdlhšie rozdávať a aj prijímať údery. Po troch kolách víťaz nebol, a tak sa rozhodovalo v extra kole. V ňom si úspešnejšie počínal Bratislavčan, ktorý využil súperovu únavu. Bol to prvý neúspech domáceho klubu v dnešný večer. Ale treba uznať, že bol jeden z tých najlepších a bolo sa na čo pozerať. Klobúk dolu pred oboma bojovníkmi.

Pred poslednými troma pästnými súbojmi nastal opäť chvíľu čas na fajčiarsku a občerstvovaciu prestávku pre divákov. Každý využil 10 minút po svojom. Či už vonku pri cigaterke alebo občerstvením sa v bufete. Bojovníci, ktorí sa ešte len chystali na svoj zápas, sa samozrejme sústredili a rozcvičovali.

Za búrlivých ovácií publika prichádza do ringu domáci mladý talent Kristián Ševčík a jeho súperom je Róbert Rúpik z SAI CLUB MT. Chalani predviedli opäť veľmi divoký pästný súboj so šťastným koncom pre Kristiána. Tréner domáceho klubu Triglav Gym mohol byť zase spokojný so svojím zverencom.

Boxerňa Žilina mala svoje zastúpenie nielen v ringu, ale aj v publiku. Diváci okamžite ožili a privítali svojho favorita Dalibora Ficeka, ktorého súper bol Michal Košík z Fire Gym BB. Obaja borci po poslednom gongu urobili víťazné gesto, ale rozhodcovia určili za víťaza iba jedného, Žilinčana.

Prichádza posledný a veľmi očakávaný zápas večera. Keď moderátor DJ Thobias predstavil nasledujúcich pästiarov, diváci začali skandovať meno domáceho miláčika. Do ringu prišiel Leo Borák z Triglav Gym a jeho súper Richard Dobrotka z Dracula Gym BB. Od prvej sekundy bolo vidieť, že obaja borci chcú tento duel vyhrať a vôbec sa nešetrili. Predvádzali úder za úderom. Výmeny boli rýchle a údery v plnej sile a veľmi presné. Pre mňa ako pozorovateľa to bol zápas v najlepšej atmosfére toho večera. Diváci domáceho Lea hnali a vybičovali ho k perfektnému výkonu. On sa im odvďačil víťazstvom.

 

Pripravujeme rozhovor s hlavou celého projektu TMT a trénerom našeho domáceho klubu Triglav Gym v jednej osobe, s Dušanom Virdzekom.

Autor: Miroslav Janouš

Foto: Miroslav Janouš