V meste sa vysádzali dreviny, skrášľovala sa aj záhrada pri mestskej knižnici

Aj tento rok mesto investovalo do nákupu drevín. Rôzne okrasné stromčeky sa vysádzali v rôznych lokalitách v meste. Rôzne okrasné dreviny skrášlili aj záhradu, ktorá je súčasťou budovy, v ktorej sídli mestská knižnica.

Ibištek, ruže, tráva, levanduľa, physocarpus, jazmín, azalka, javor globóza, slivka okrasná, smrek pichľavý, ale mnoho ďalších okrasných drevín bolo vysadených na rôznych miestach po celom meste. O výsadbu sa postarali ako vždy pracovníci údržby mesta, ktorí spolu s ďalšími dobrovoľníkmi pomohli skrášliť aj záhradu pri knižnici.

Projekt úpravy záhrady pri knižnici je pokračovaním zrealizovaných prác, ktoré v priestore záhrady prebehli v minulosti.  V priestore záhrady pribudli aj prvky drobnej architektúry, domček pre menšie deti a pri laviciach sa osadil slnečník, aby sa čitatelia mohli schovať pred silnými slnečnými lúčmi.

Podobu záhrady  oživilo aj výtvarné dielo od výtvarníčky Kataríny Prídavkovej, ktorá na múr záhrady namaľovala obraz na motívy knihy „Starec, ktorý lietal“. Nie je to však jediný obraz, ktorý bude zdobiť múry záhrady, postupne by mali na múr pribudnúť ďalšie maľby s výjavmi kníh.

Projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore Žilinského samosprávneho kraja vo výške 1.500 Eur, spolufinancovanie predstavovalo čiastu 305 Eur.

Záhradu využíva knižnica na organizovanie mnohých podujatí, ktoré obohacujú kultúrnu atmosféru mesta, zámerom je, aby slúžila ako letná čitáreň a zelená oáza, pre všetkých obyvateľov mesta.

V budúcom roku v lete, bude v meste o jedno krásne a príjemné miesto na trávenie voľného času viac.

Autor: Petronela Hercová,

Zdroj: Mestská knižnica KNM

Foto: