V nominácii na MS v florbale aj dve hráčky z KNM. Prinášame ich reakcie a aj reakciu trénera FBK KNM

Slovenský zväz florbalu priniesol nomináciu na Majstovstvá sveta vo florbale. Na tomto Svetovom šampionáte, ktorý sa odohrá vo švajčiarskom Neuchateli (7. – 15. 12. 2019) sa do nominácie zmestili aj dve hráčky FBK Kysucké Nové Mesto.

Štart jednej našej hráčky je však otázny a zisťovali sme aj to, prečo v „repre“ chýba aj ďalšia z našich hráčok Laura Chupeková, ktorá odohrala za reprezentáciu Slovenska nedávny medzinárodný turnaj v Poľsku. Na naše otázky odpovedal tréner Marián Chlebana.

Čo hovoríte na nomináciu hráčok na MS?

Samotná nominácia vychádzala z toho, čo majú tréneri k dispozícii. Veľmi veľa hráčok, ktoré v minulosti reprezentovali, sú buď zranené alebo odmietli reprezentovať. Momentálne reprezentáciu tvorí asi to najlepšie, čo na Slovensku máme, aj keď sú tam ešte otázniky pri niektorých hráčkach, či sú na tom zdravotne tak, aby mohli reprezentovať. Teší ma fakt, že do záverečnej nominácie sa prebojovali aj naše dievčatá Linda Pudišová a Alexandra Faktorová. Je to odmena za ich tvrdú prácu.

Alexandra má momentálne zlomenú ruku a nevedno, či ju toto zranenie neodstaví od účasti na MS, ako to s ňou vidíte Vy?

Verím, že sa dá do poriadku. Saša má ísť v stredu na rtg a uvidí, aké vážne to zranenie je. Ak by to nevyšlo tento rok, verím, že si budúci rok zahrá na MS junioriek a na ďalší už na MS žien. Nič netreba unáhliť.

Čo hovoríte na nenominovanie Laury Chupekovej?

Sama Laura priznala, že hrala vo veľkom strese a turnaj v Poľsku jej nevyšiel tak, ako chcela. Ale všetko má vo svojom mladom veku pred sebou a verím, že budeme ešte o nej počuť.

Laura Chupeková s číslom 6 (vľavo)

Nevynechali sme ani samotné hráčky, ktoré sú v nominácii a oboch sme sa spýtali, čo na to hovoria.

Linda Pudišová
Som veľmi rada a teším sa z toho, že som sa dostala do ženskej reprezentácie napriek môjmu mladému veku. Moc som ani nedúfala, že by sa mi podarilo prebojovať do nominácie z dôvodu, že som bola pozvaná na jeden jediný zraz a to na turnaj do Poľska. Síce to bol môj prvý zraz za ženy, ale necítila som skoro žiadny stres. Prišla som si turnaj užiť a získať čo najviac skúseností.

Linda Pudišová s číslom 12 (vľavo)

Alexandra Faktorová

Nebudem klamť, ak poviem, že ma nominácia na MS veľmi prekvapila. Nečakala som, že by som sa tam mohla dostať, aj keď som v to stále dúfala. Predsa len sa na MS nedostane každý a je za tým veľa práce. Naneštastie sa mi teraz stal úraz a nie je jasné, či do Švajčiarska pôjdem s babami, keďže som si na florbalovom sústredení zlomila zápästie. Ale som nesmierne šťastná už len za to, že som sa dostala na nominačnú listinu. Okrem mňa sa z nášho tímu do nominácie dostala aj Linda Pudišová. Nominácia na MS je obmedzená len na určitý počet hráčok a nedostalo sa do nej veľa šikovných dievčat, medzi ktoré patrí aj naša Laura Chúpeková. Ak bude na sebe tvrdo pracovať ako doteraz, pevne verím, že pre ňu majstrovstvá nebudú nedosiahnuteľný cieľ. Určite bude vo výbere chýbať hráčka ako je Laura, ktorá dokáže dať gól skoro z každej príležitosti. Aj v Kysuckom Novom Meste sa prezentuje rolou zakončovateľa.

Alexandra Faktorová s číslom 14 (vpravo)

Dievčatám prajeme v reprezentácii veľa šťastia a hlavne, aby zdravie vydržalo.

Autor: Miroslav Janouš