V obci Povina spustili prevádzku mobilnej appky „Povina“

Byť informovaný je dnes veľmi dôležité. Aj preto mnohé obce a mestá využívajú na informovanie svojich obyvateľov mobilné aplikácie. Najnovšie je táto služba dostupná aj v obci Povina.

Momentálne je služba iba v skúšobnej prevádzke a to konca roka 2020. Zatiaľ obec zaplatí iba 50 Eur za inštaláciu a od roku 2021, ak si „apku“ ponechajú, bude prevádzka stáť 100 Eur/ rok. Informácie pre novinyknm.sk poskytla starostka obce mesta KNM.

Obecný úrad neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v obci.  Našou snahou je poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie z miestneho rozhlasu alebo informačných vitrín.

Pokiaľ máte k dispozícii mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple, odteraz máte možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play (Obchod Play) alebo AppStore aplikáciu ‘Povina’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch elektrického prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách.

Pokiaľ ste práve na dovolenke, či kdekoľvek mimo obce, alebo chcete mať všetky dôležité aktuálne informácie na jednom mieste stále po ruke, aplikácia ‘Povina’ je tu pre Vás.

Inštalácia aplikácie je veľmi rýchla (aplikácia má iba 2 MB) a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu. Pri vyhľadávaní aplikácie v Google Play alebo AppStore stačí zadať kľúčové slová ‘povina’. Snahou autorov bolo vytvoriť ľahko ovládateľnú a prehľadnú aplikáciu pre všetky vekové kategórie občanov.

Hlavné funkcie aplikácie:

  • Automatické okamžité upozornenie na novú správu priamo na Vaše mobilné zariadenie formou kustomizovanej správy (Povina) v lište notifikácií. Správy sa nezamiešajú medzi iné notifikácie a správy v rámci iných aplikácií.
  • Kontakty na samosprávu a iné subjekty v obci Povina.
  • Odpočet dní do predmetného dňa.
  • Identifikácia neprečítaných správ.
  • Pokiaľ nie ste on-line, notifikácie o nových správach sa nestratia a budú doručené hneď ako sa Váš telefón pripojí na WiFi alebo mobilné dáta, notifikácie a správy majú minimálnu veľkosť.
  • Aplikácia nezhromažďuje žiadne osobné údaje.

Zdroj: web stránka obce Povina, starostka obce Povina

Foto: ilustračné, Pixabay

https://bestvpncanada.ca/