V Povine oslavovali deň otcov v športovom duchu

Od skorého sobotného rána na ihrisku v Povine rozvoniavala cibuľka, ktorá tvorila základ na guláš. Poslanci OZ spoločne so starostkou a jej zástupcom pripravovali pre občanov akciu pri príležitosti dňa otcov.

„V našej obci venujeme pozornosť nielen sviatku našich matiek, ale i sviatku otcov. Teší ma, že sa tieto sviatky zachovávajú, stretnú sa celé rodiny, či už v kultúrnom dome alebo na ihrisku,“ uviedla starostka obce Alena Dudeková.

V poobedných hodinách sa začal oficiálny výkop. Vo futbale súťažili otcovia horného a dolného konca obce. Po vyrovnanom zápase 1:1 sa kopali 11-tky, v ktorých si víťazstvo vybojovalo mužstvo otcov z horného konca.

Avšak ani deti nezostali bez športových zážitkov. Okrem skákania vo vreci, v behu cez prekážky či v praskaní bubliniek z bublifukov sa hrala aj v našej obci obľúbená hra – vybíjaná. Za svoje výkony boli deti obdarované sladkou odmenou.

„Dovoľte mi poďakovať sa všetkým, ktorí prišli ako i všetkým, ktorí sa podieľali na príprave akcie či už varením gulášika, šišiek, či chutných pomazánok,“ na záver dodala starostka.

Text a foto: obec Povina

https://bestvpncanada.ca/