V žilinskej nemocnici je podozrenie na Koronavírus.

Informáciu dnes večer priniesol portál Žilinak. Ide však len o podozrenie. Obaja pacienti boli prevezení do martinskej nemocnice.

V nemocnici v Žiline sa dnes objavili dvaja pacienti s podozrením infekcie koronavírusu. Aktuálne šíriaca sa mutácia koronavíru s označením 2019-nCoV má pôvod v meste Wuhan v Číne, predpokladá sa, že chorí sa nakazili kontaktom so zvieratami na trhoch, kde prebieha predaj živých zvierat a hydiny. 

Vírus sa dokáže šíriť aj medzi ľuďmi, v jeho dôsledku vzniká ochorenie dýchacieho traktu. Prípad dvoch mužov s podozrením na infekciu koronavírusom v Žiline potrvdila aj nemocnica, tí prišli na urgentný príjem, pričom mali cestovateľskú anamnézu – prišli z oblastí, kde sa vyskytol vírus.

Muži prišli do kontaktu len s jednou zo stestier, ktorú informovali cez okienko, následne po izolácii nedošlo ku kontaktu s inými pacientmi. Obaja pacienti boli podľa našich informácií prevezení sanitkou na infekčné oddelenie Univerzitnej nemocnice v Martina. 

Aj z dôvodu podozrenia je teraz zatvorená chodba recepcie, nemocnica v reakcii kontaktovala hygienikov aj všetky potrebné inštitúcie.

Pre maximalizáciu prevencie je nutné dodržiavať hygienu rúk, nepodceniť priebeh bežných ochorení a vyhýbať sa postihnutým oblastiam. Zatiaľ ide len o podozrenie aj z dôvodu návštevy Číny, vírus nie je potvrdený.

portál Žilinak
https://bestvpncanada.ca/