Väčšine hlasujúcich Kysučanov v ankete by zákaz vychádzania nevadil

O tom, ako budeme fungovať počas sviatkov, už naznačil premiér SR Igor Matovič. Je však možné, že budú opatrenia ešte prísnejšie aj práve preto, že po víkende máme na Slovensku rekordný nárast až 49 pozitívne testovaných osôb na Covid-19.

Rozhodli sme sa na našom portáli vytvoriť jednodňovú anketu o tom, či by boli naši čitatelia za to, aby sa počas veľkonočných sviatkov obmedzil pohyb ľudí na verejnosti, teda zákaz vychádzania, až na výnimky. Naši čitatelia v hlasovaní ukázali, že 67% ľuďom by to nevadilo. Počet hlasujúcich bol viac ako 560.

Nech už bude rozhodnutie akékoľvek, väčšine Kysučanom, teda našim čitateľom, by zákaz vychádzania nevadil. Vidieť, že sa naozaj vieme správať zodpovedne a to nielen v obchodoch, ale aj na verejných priestranstvách. Samozrejme, že vždy sa nájdu výnimky, jednotlivci alebo aj skupinka jednotlivcov, ktorí si myslia, že sú nesmrteľní, ich sa to netýka alebo o ničom ako je pandémia ani nevedia.

Mladý muž, ktorý si ide kúpiť iba kolu a predbehne všetkých čakajúcich pred predajňou alebo skupinka tínedžerov, ktorý sa v opitom stave bez hanby váľajú po zemi pri rodinných domoch. Hlavne, že majú rúška, ale fľašu si určite medzi sebou posúvali. Takých prípadov je samozrejme menej, ako tých zodpovedných, ale vždy sa nájde niekto, kto nevie alebo nechce vedieť. Možno aj vďaka tomu máme u nás v okrese stále len jeden oficiálny prípad nákazy, ktorú si obyvateľ nášho okresu priniesol zo zahraničia.

Anketu o zákaze vychádzania zverejnil aj žilinský portál žilinak.sk. Na tejto stránke anketa ešte stále beží, ale je nepravdepodobné, že by sa výsledky nejako radikálne zmenili a jednoznačnejšie, ako tie naše. Až 78% čitateľov tohto portálu by nemalo problém s prísnejším obmedzením pohybu osôb počas veľkonočných sviatkov. Hlasovalo vyše 4 tisíc čitateľov.

Buďme naozaj zodpovední a spolu to zvládneme!

Miroslav Janouš

https://bestvpncanada.ca/