Video so spievajúcimi deťmi v rúškach videlo už stovky Kysučanov

Vo chvíli, keď sa celá krajina pripravuje na veľkú akciu, sa na sociálnej sieti objavilo video detí, ktoré spievajú v rúškach emotívnu pesničku o Slovensku.

Toto video má na sociálnej sieti desiatky zdieľaní a momentálne 3500 pozretí. Ide o pesničku, ktorá je ako ústredná pieseň k slovenskému filmu. Ako vznikol nápad natočiť toto video, sme sa spýtali aj jeho autorky, pani učiteľky Mgr. Martiny Janekovej zo ZŠ Nábrežná.

https://www.facebook.com/martina.janekova/videos/3658257090886073

Mojich drobcov to tak chytilo, že som to proste musela natočiť, lebo to spievali s veľkým nadšením. A túto chvíľu im neprekazili ani rúška, ktoré museli mať nasadené

spievali žiaci 4.C na ZŠ Nábrežná

Táto pieseň zaznela aj nedávno na pilotnom testovaní na Orave

Táto pieseň odznela aj v podaní speváčky Michaely Dobákovej z balkóna dolnokubínskej radnice po skončení pilotného testovania na Orave. Pieseň bola ako symbolické poďakovanie všetkým zdravotníkom, hasičom, vojakom, policajtom a dobrovoľníkom, ktorí sa na testovaní zúčastnili.

Berme toto video našich školákov aj my, ako symboliku a povzbudenie. Situácia nie len na Slovensku je veľmi vážna, a preto by sme mali všetci ťahať za jeden povraz, ale rovnakým smerom. Preto dúfame v zdravý rozum našich obyvateľov, že sa nedajú odradiť od celoplošného testovania rôznymi dezinformáciami.

https://bestvpncanada.ca/