Vydarené premietanie rozprávky pre deti a rozlúčka s prázdninami

Po úspešnom projekte premietania filmov pod holým nebom, ktoré organizuje mládežnícka klubovňa YC, prišli poslanci z mestského zastupiteľstva v KNM s podobným nápadom aj pre deti, ako rozlúčku s prázdninami.

Premietanie sa pôvodne malo konať pri energobloku na Clementisovej ulici, ale počasie sa s organizátormi zahralo a pred premietaním sa okolo mesta prehnala búrka. Pomocnú ruku podal pán riaditeľ blízkej základnej školy a premietanie sa nakoniec konalo v jej telocvični.

Žineniek a lavičiek na sedenie postupne pribúdalo, priamo úmerne s prichádzajúcimi deťmi a ich rodičmi. Pred premietaním rozprávky deťúrence podostávali od organizátorov maškrty a občerstvenie a mohlo sa začať pozerať.

Premietanie skončilo rozsvietením svetiel, ako v naozajstnej kino sále a bolo počuť len samú chválu na adresu organizátorov. Všetci odchádzali veľmi spokojní.

Tešíme sa na ďalšie podobné akcie.

Poďakovanie patrí poslancom Martin Priečko, Palo Kobrtek, Jaroslav Šidlo, Patrik Varoš, Matej Fabšík a pánovi riaditeľovi ZŠ Clementisova Igorovi Ševecovi.

Autor: Miroslav Janouš
Foto: Lukáš Hrošovský