Vyhladková veža Bojnice je už otvorená

vyhliadkova veža Bojnice

V Bojniciach otvorili novú atrakciu  v podobe vyhliadkovej veže. Za prvých pár dní navštívilo obriu vyhliadkovú vežu mnoho zvedavcov. Vyhliadka s výškou 30 metrov ponúka adreanlínové výhľady na okolitú krajinu.

Jedny ju zatracujú, iní ju chvália.  Ale tak to už býva. Ľudská spoločnosť  nebude nikdy jednotná a vždy bude mať rozdielne názory.

Vyhliadková veža mala mať až 60 metrov

Každopádne nová atrakcia sa už majestátne vypína nad Bojníckym zámkom a láka návštevníkov nielen zo Slovenska. V konečnej podobe má veža 30 metrov, no podľa pôvodného plánu mala mať veža až 60 metrov. Túto výšku, ale pamiatkový úrad nepovolil. Veža je postavená v kombinácii železa a dreva. Nachádza sa tu aj šmýkľavka.

Vyhliadková veža Bojnice – vstupné

Čo sa týka vstupného, pre dospelých stojí vstup na vyhliadkovú vežu 6 eur, pre deti od troch rokov 3,99 eur a deti do troch rokov majú vstup zdarma.

Kde sa vyhliadková veža nachádza

Vyhliadková veža Bojnice  je situovaná v lese neďaleko kalvárie. Vedie k nej spevnená cesta, po ktorej sa dá ísť aj s kočíkom alebo na bicykli. Keďže s parkovaním to v Bojniciach nie je práve najideálnejšie, treba počítať aj s komplikáciámi na ceste.

https://www.instagram.com/p/Bk-urrTArXm/?tagged=bojnice

Autor: Petronela Hercová

Foto: Instagram