Výmena tepelných rozvodov – otázky o zariadení KOST

KOST

Kedže niektorí sa na nás obraciate s otázkami, ktoré súvisia s rekonštrukciou tepelných rozvodov, rozhodli sme sa vaše otázky položiť priamo TAM, kde na ne dostaneme relevantné odpovede. Teda pýtali sme sa priamo spoločnosti Kysuca s.r.o..

Prvá otázka, ktorá nám bola položená sa týka hlučnosti. Ľudia majú obavy, že zariadenie KOST je hlučné a bude teda narúšať „pokojný“ život v paneláku.

„Ohľadne KOST. Nie sú hlučné. Sú tam len dve malé cirkulačné čerpadlá (jedno pre vykurovací okruh v paneláku a druhé pre okruh teplej vody). Bohužiaľ niekto po KNM už dva roky veľmi aktívne šíri rôzne strašidelné fámy a toto je jedna z nich. V niektorých domoch v KNM sú tieto zariadenia inštalované už niekoľko rokov a nemali sme jedinú sťažnosť na hlučnosť. My ich v iných mestách, kde pôsobíme, používame už viac ako 10 rokov. Tiež sme nemali žiadnu sťažnosť,“ vysvetlil  nejasnosti ohľadom hlučnosti zariadenia KOST, Ivan Ďuďák, konateľ spoločnosti Kysuca s.r.o.

Druhá Otázka sa týka rozmiestnenia zariadení KOST. Kde všade budú rozmiestnené, koľko ich vlastne bude?

„Rozmiestnené budú v princípe v každom odbernom mieste (teda tam, kde je dnes merač tepla). Niekde je to jedna KOST pre dom, niekde sú aj dve alebo tri (ak ide o dlhé paneláky). Umiestnenie všetkých je však schvaľované domovými schôdzami, my by sme si nemohli dovoliť ich umiestniť bez súhlasu vlastníkov bytov, takže všetci by mali vedieť, kde konkrétne v ich dome to bude umiestnené,“ zodpovedal  Ivan Ďuďák, konateľ spoločnosti Kysuca s.r.o. aj druhú otázku.

K počtu KOST: podľa informácií od poslanca Mateja Fabšíka ich bude nainštalovaných 130 ks.

Viac informácií o  kompaktných odovzdávacích staniciach tepla KOST sa dočítate aj v staršom čísle Váš správca z roku 2015, ktorý vadáva Kysuca s.r.o.

Autor: Petronela Hercová

Foto: