Výsledky prieskumu: Váš kandidát na primátora 2018

Dnes je posledný deň, v rámci predvolebných kampaní komunálnych volieb 2018, počas ktorého sa môžu zverejniť výsledky predvolebných prieskumov. Rozhodli sme sa zverejniť aj výsledky toho nášho malého lokálneho prieskumu, v ktorom sme zisťovali vašich favoritov na post primátora Kysuckého Nového Mesta.

Na začiatok by sme radi upozornili, že náš predvolebný prieskum sa týka iba preferencií našich čitateľov a jeho výpovedná hodnota je preto veľmi malá. Momentálne vrcholí predvolebná kampaň. Na obyvateľov sa hrnú informácie z každej strany, vyťahujú sa rôzne neresti, dokonca veci zo súkromného života.

Veríme však, že obyvatelia Kysuckého Nového Mesta majú dostatok zdravého rozumu a nenechajú sa ovplyvniť konštruktívnymi praktikami predvolebných kampaní. Na všetko sa treba pozerať s nadhľadom, nenechať sa strhnúť chvíľkovými emóciami a všetky informácie treba spracovávať kriticky a precízne.

K výsledkom prieskumu

V prieskume k dnešnému dňu, kedy sme ho ukončili, evidujeme 985 hlasovaní. Zvolili sme možnosť hlasovania bez rôznych kontrolných prvkov, tak aby bolo hlasovanie čo najjednoduchšie. Hneď na začiatok sme, ale počítali s tým, že niektorí respondenti túto „výhodu“ využijú. Znamená to, že v prieskume bolo možné z jednej IP adresy zahlasovať viackrát. Znamená to, že jeden človek mohol hlasovať v prieskume koľkokrát chcel.

Výsledok hlasovania z celkových 985 zahlasovaní je takýto:

 

Výsledok po „vyčistení“ (teda po odstránení duplicitných hlasovaní z rovnakej IP adresy, čiže do výsledku sa prenieslo len jedno jediné prvé zahlasovanie z každej IP adresy) je takýto:

Všetkým, ktorí sa zúčastnili a zapojili do hlasovania v našej ankete veľmi pekne ďakujeme. Výsledky prieskumu sú iba orientačné, sú odrazom iba určitej vzorky respondentov, konkrétne tej vzorky, ktorá je aktívna na internete.  Výsledky prieskumu neodrážajú celkové preferencie obyvateľov mesta.

Redakcia NovinyKNM