Z GRAND PRIX Banskej Bystrice si naši džudisti priniesli cenné kovy

V dňoch 22.2. – 23.2.2020 sa uskutočnil v Banskej Bystrici 7.ročník medzinárodných pretekov – GRAND PRIX Banská Bystrica.

Pretekov sa zúčastnilo 594 pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Ukrajiny, Gruzínska, Slovinska, Kosova, Litvy a Ruska . V sobotu pretekali mladší žiaci/žiačky a dorastenci.

Za JUDO SAN Kysucké Nové Mesto pretekala Lucia Kubaščíková. V kat.mladšie žiačky do 63kg nemala súperky, obsadila tak automaticky prvé miesto. Postavil som ju aj do kategórie mladšie žiačky nad 63kg. Tu si zabojovala a obsadila krásne druhé miesto, keď prehrala finále s pretekárkou z Pezinka.

V nedeľu pretekali starší žiaci/žiačky a juniori. Za JUDO SAN pretekali v kat.staršie žiačky nad 63 kg Vanessa Fujašová a vybojovala si krásne tretie miesto a v kat.starší žiaci do 73kg Samuel Kotrč, ktorý vyhral všetky zápasy a obsadil tak prvé miesto. Je to jeho 9. prvé miesto v rade.

Celkovo bojovalo 65 klubov a Kysučania za 2 zlaté, 1 strieborná a 1 bronzová medaila obsadili 17.miesto.

Tento víkend nás čaká Medzinárodná veľká cena Ostravy. Tak verím, že pretekári budú rovnako úspešní.