Zajtra čaká našich futbalistov dôležitý zápas v Slovnaft Cupe. Ak ho zvládnu, príde súper zvučného mena

Už niekoľko rokov je futbalový turnaj Slovnaft Cup nastavený tak, že sa slovenské veľkokluby stretnú aj s mužstvami z podstatne nižších líg. Je isté, že na Kysuciach bude futbalový sviatok. Bude ho zažívať Krásno nad Kysucou alebo Kysucké Nové Mesto?

Minuloročnú spanilú jazdu nášho klubu zastavil účastník najvyššej futbalovej ligy na Slovensku z minulej sezóny, Zlaté Moravce. Tento rok sa MŠK KNM možno tiež stretne s účastníkom najvyššej ligy a minuloročným účastníkom skupinovej fázy UEFA, Spartakom Trnava. Ostáva však ešte jedna prekážka.

V druhom kole Slovnaft Cupu na seba narazia mužstvá MŠK Kysucké Nové Mesto a TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Teda je jasné, že na Kysuciach bude futbalový sviatok a zažije ho jedno z týchto mužstiev.

MŠK KNM zažíva momentálne dobré obdobie, keď sa im v minulej sezóne podarilo postúpiť do IV. ligy sever. Opačné problémy mal Tatran, keď sa museli vo svojej lige zachraňovať. Obe mužstvá sa chcú určite stretnúť so Spartakom Trnava a preto to bude veľmi zaujímavý zápas.

Zápas sa bude konať na štadióne MŠK Kysucké Nové Mesto, 28. augusta o 17:00 hod.

Na to, aká nálada je v mužstve a či sú všetci hráči zdraví a pripravení na zápas sme sa opýtali vedúceho mužstva Tibora Kopyčiara.

Pred zápasom sa nechcem vyjadrovať k zostave mužstva. Nálada je dobrá po víťazstve v Żabokrekoch. Tento pohárový zápas je ako každý zápas v lige. Chceme samozrejme vyhrať! Spartak Trnava je pre hráčov veľká motivácia, ale je to ešte ďaleká budúcnosť. Teraz je na rade Krásno a potom sa uvidí.

Tak držme našim futbalistom palce a príďte ich povzbudiť v tomto derby zápase na Kysuciach o postup v Slovnaft Cupe do tretieho kola. Kysuca dotoho!

Autor: Miroslav Janouš