Zrazila chodca. Križovatka Radoľa 19.3.2019

Man on pedestrian crossing in autumn, in danger of being hit by car

Na križovatke v Radoli sa stala už nejedna dopravná nehoda. Tento krát ju však nezavinil vodič, ale opitý chodec. Bližšie informácie v tlačovej správe polície.

V utorok 19. marca predpoludním došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto k dopravnej nehode. 

Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že na svetelnej križovatke došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k stretu osobného motorového vozidla Dacia s 51 ročným chodcom. Motorové vozidlo viedla 45 ročná vodička v smere jazdy od Žiliny na Čadcu. Pri dopravnej  nehode utrpel chodec doposiaľ presne nezistené zranenia. Alkohol u vodičky vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Dychovej skúške sa podrobil aj chodec s pozitívnym výsledkom 1,02 mg/l  (2,13 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. 

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania. 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Radko Moravčík
hovorca KR PZ v Žiline