ZSSK upokojuje cestujúcich, predaj lístkov neruší

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) by rada ubezpečila cestujúcu verejnosť, že predaj cestovných dokladov v žiadnom prípade neruší.

Tak ako doteraz, naši cestujúci si aj naďalej môžu lístky zaobstarať viacerými spôsobmi, vzhľadom na spoločenskú situáciu však momentálne odporúčame najmä predaj lístkov cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom či responzívny e-shop ZSSK. K dispozícii sú, samozrejme, aj naše osobné pokladnice na celom území Slovenskej republiky. Predajné miesta ZSSK vo vašom okolí aj s otváracími hodinami si môžete overiť tu  .

Predaj lístkov od 16. 3. 2020 bol zrušený len vo vybraných tarifných bodoch, kde predaj vykonával zamestnanec Železníc Slovenskej republiky (ŽSR). V týchto malých staniciach si preto lístky do odvolania nebude možné zadovážiť  https://www.zsr.sk/pre-media/vyjadrenie-media/2020/marec/zsr-zastavuje-predaj-cestovnych-dokladov-zamestnancami-spolocnosti-66-staniciach.html.

ZSSK však od 16. 3. 2020 zatvorila všetky svoje zákaznícke centrá a rezervačné pracovisko pre osobné vybavovanie  https://www.zssk.sk/predaj-a-rezervacia-cestovnych-d/.

Národný dopravca zároveň opakovane upozorňuje cestujúcich, že vzhľadom na vážnosť situácie je nevyhnutné, aby mali pri nákupe cestovných dokladov v osobných pokladniciach a vo vlaku všetci na tvári ochranné rúška, prípadne si ústa a nos prekryli šatkou či šálom. V prípade, že tak neurobia, môžeme ich vylúčiť z prepravy. Cestujúcich tiež prosíme, aby pri platbe uprednostnili platobné karty a obmedzili tak osobný kontakt.

Bezkontaktné predajné kanály ZSSK:

Všetky informácie ZSSK pravidelne zverejňuje a aktualizuje na  www.zssk.sk/koronavirus.

Zdroj: Tlačová správa ZSSK

https://bestvpncanada.ca/