Májové aktivity

Prvý májový piatok končí Európsky týždeň mládeže. Rozhodli sme sa, že ho zakončíme v európskom štýle.

Každý štvrtok je v YC|Mládežníckej klubovni filmový a inak tomu nebude ani teraz. Od 18:00 hodiny budeme premietať komédiu Eurotrip, ktorá je každému mladému dobre známa. V piatok sú naše dvere otvorené pre deti a mládež taktiež od 18:00 hodiny a spolu s nami si môžu zahrať spoločenské, kartové alebo stolové hry tematicky spojené s Európou. 

Dňa 9. 5. opäť organizujeme Deň Európy v Kysuckom Novom Meste na Námestí Slobody. Toto podujatie sa bude konať vďaka spolupráci občianskeho združenia SYTEV, poslancami Kysucko-Novo-Mestského mládežníckeho parlamentu, organizáciou Eurodesk Slovensko a Europe Direct Žilina. Od 10:00 až do 15:00 budeme mať na námestí pripravený stánok s propagačnými materiálmi o Európskej únii a občania sa tak môžu zastaviť a informovať sa. Mladým ľuďom budeme prezentovať možnosti, ktoré im Európska únia ponúka a aj vďaka iniciatíve Tentoraz idem voliť budeme propagovať voľby do Európskeho parlamentu a budeme motivovať aj ďalších ľudí, aby sa volieb aktívne zúčastnili.

Na Slovensku vypuknú 10. mája Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Týmto chceme pozvať všetky deti a mladých, ktorí fandia našim hokejistom, aby prišli a povzbudzovali spolu s nami. Všetky zápasy slovenských reprezentantov budeme premietať v YC|Mládežníckej klubovni naživo. Môžete si so sebou priniesť vlastné občerstvenie a nealko nápoje, alebo si ich zakúpiť u nás. Veríme, že sa Slovensko pobije o čo najlepší výsledok.

Štvrtok 23. 5. si pripomíname Medzinárodný deň korytnačiek. Tento deň vyšiel práve na štvrtok a tak sme sa rozhodli, že počas filmového večera budeme premietať rozprávku Ninja korytnačky, ktorá je vhodná aj pre mladšie ročníky. 

YC-čko

https://bestvpncanada.ca/