Rok činnosti mestského mládežníckeho parlamentu

Pred rokom sa v našom meste ozval hlas mladých. Hlas, ktorý vravel, že aj my mladí máme svoje názory a schopnosti, s ktorými môžeme zlepšovať prostredie okolo nás.

Pred rokom vznikol mestský mládežnický parlament. Spolu s ním vznikla aj mládežnícka klubovňa YCčko, ktorej činnosť dokazuje, že zabaviť sa zmysluplne a bez alkoholu je možné. Mládežnický parlament mal už od začiatku svojej činnosti podporu mesta, neskôr aj rôznych nadácií a Ministerstva školstva, vedy a výskumu a športu.

Nadácia pre deti Slovenska veľmi pomohla pri budovaní mládežníckej klubovne. Vďaka nadácií SPP parlament rozbehol úspešný projekt – herné piatky. Nadácia KIA motors Slovakia zase pomohla rozhýbať mesto v projekte YCčko v pohybe, kde počas celého leta MMP usporadúval športové akcie, ktoré si všetci užili.

V YCčku sa konali cestovateľské utorky, filmové štvrtky, herné piatky a množstvo rôznych tématických akcií ako napríklad Deň bublín alebo Literárna cesta mestom. Mestský mládežnícky parlament sa však venuje aj dobrovoľníckej činnosti. Akcie ako “upracme si KNM”, “deň objatí”, “rozdávanie ruží na MDŽ”, “celomestské mapovanie potrieb mládeže” a spolupráca s organizáciou SPOSA, ktorá sa venuje deťom s autizmom.

Podobnými akciami sa mládežnícky parlament snaží rozvíjať komunitu občanov KNM, pomáhať, potešiť, venovať sa mladej generácií. Vďaka mestskému mládežníckemu parlamentu sa Kysucké Nové Mesto mení na mesto aj pre mladých.

Ďakujeme!

Autor: Matúš Máca

https://bestvpncanada.ca/