Skríningové testovanie v KNM tento víkend nebude, výsledky predchádzajúceho skríningu vyšli priaznivo + ďalšia MOM-ka v meste

Po nejasne zverejnených a propagovaných výsledkoch zo skríningového testovania sú konečne dostupné oficiálne výsledky. O konečných číslach a percentuálnej pozitivite v okrese KNM informuje aj primátor KNM, Marián Mihalda.

Testovanie, ale pre tých, ktorí majú záujem pokračuje aj naďalej + počas víkendu sa s veľkou pravdepodobnosťou bude aj ďalšie mobilné odberné miesto na testovanie, a to na štadióne.

„SKRÍNING V NAŠOM OKRESE TENTO TÝŽĎEŇ NEBUDE. Dnes poobede mi pani prednostka okresného úradu oficiálne oznámila výsledky zo skríningového testovania v našom okrese. Súčasťou týchto výsledkov sú testovacie miesta zriadené mestom a obcami z okresu počas víkendu, testovacie miesta vo firmách ako aj tzv. MOM-ka na poliklinike.

Oficiálne výsledky z celotýždňového skríningového testovania v okrese KNM v dňoch 18.1.2021 – 26.1.2021:

Otestovaných obyvateľov: 17 177

Počet pozitívnych: 110

Percento: 0,64%.

Znamená to, že tento víkend skríning v okrese Kysucké Nové Mesto nebude.

Naďalej však bude k dispozícii testovacie miesto MOM na poliklinike a už tento víkend, podľa informácií od prevádzkovateľa, už aj na štadióne. Som rád, že podľa našich predpokladov, sú výsledky podstatne lepšie ako priebežne zverejňované a my už nebudeme musieť absolvovať opätovné testovanie,“ zverejnil na svojom FB profile primátor KNM.

.

https://bestvpncanada.ca/