Šport v KNM (15.04. – 21.04.)

Apríl sa prehupol do svojej druhej polovice, kedy sa oslavuje tradične Veľká noc. Veríme, že oslava prebehla podľa predstáv, avšak pravidelný súhrn výsledkov nesmie chýbať. Príjemné čítanie.

MŠK KNM –  Odkedy začala jarná časť futbalovej sezóny, stále sa spomína skvelá forma futbalového mužstva. 4 zápasy, 4 víťazstvá, 10 vsietených a len 2 inkasované. Za podobnú bilanciu by sa nehanbil kdejaký svetový klub. Cesta do 4. ligy je ešte dlhá, ale dobrým vstupom do druhej polovice sezóny si vytvorili náskok v tabuľke. Piatou zastávkou mal byť domáci zápas s TJ Fatran Varín.

Varín je už štvrtým rokom v 5. lige, kde sa úspešne drží. Predtým hrával 1. triedu oblasti Žilina, kde v sezóne 2014/2015 vyhral suverénne s 23 bodovým náskokom. Treba povedať že zaslúžene, pretože 20 zápasov v rade s 3 bodovým ziskom bola rarita. Varín prevalcoval okresnú súťaž len s 2 prehrami a dostal sa o súťaž vyššie. Prvé dve sezóny obsadili na 9. mieste a nasledujúcu na 10. Pred zápasom s MŠK obsadzovali 12. priečku, avšak zdanie klame, na jar z 12 možných bodov získali 9 a dávali ostatným najavo, že nebudú jednoduchým súperom.

Oproti zápasu s Turzovkou sa v základnej zostave objavili 4 zmeny, konkrétne miesto Hrošovského, Kubalu, Kačániho a Bugáňa nastúpili Mičunda, Macek, Papala a Kresáň. Zápas začali Kysučania skvele, už v prvej desaťminútovke prekonal hosťujúceho brankára kapitán MŠK Ján Beliančin. Bohužiaľ pre nás, do konca zápasu sa z našich nepresadil nik. Naopak, do polčasu ešte stihol vyrovnať hosťujúci Hruška a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. 3 polčasové zmeny v zostave naznačili, že Kysuca si chce ísť pre výhru. Potom ešte počas druhého polčasu v 67. minúte dvojnásobným striedaním posilnil tréner MŠK ofenzívu. Rastislav Planeta obdržal v 76. minúte kartu, potom hostia 3 krát striedali, ale do konca zápasu sa aj napriek domácemu náporu neudialo nič. S remízou boli spokojnejší hostia, pretože ako prví obrali naše mužstvo na jar o body.

KNM teda s bodom na prvej priečke neohrozene kraľuje lige s 39 bodmi. Celková bilancia 13 bodov z možných 15 je skvelá forma, ktorú si budú chcieť udržať. Na druhom mieste sa zmena neudiala. Vysoká nad Kysucou totiž prvýkrát na jar zvíťazila doma nad Predmierom 2:1, avšak víťazstvo to nebolo jednoduché. Rozdielový gól vsietili domáci 4 minúty pred koncom. Naopak, na 3. miesto postúpila MFK Bytča, ktorá si zo Skalitého odnieslo víťazstvo hokejovým výsledkom 3:6. Hostia ovládli druhý polčas pomerom 4:1 a zvíťazili zaslúžene. Na č. miesto zostúpilo Višňové, ktoré prekvapujúco podľahlo poslednej Oščadnici 3:0. Tá si pripísala len štvrtú výhru v sezóne a na konci tabuľky s 13 bodmi stráca na Zborov 4 body.

19. kolo odohrajú naši futbalisti znova na domácej pôde o týždeň. V rovnakom čase o 16:00 privítajú doma OFK Kotešová, ktorá obsadzuje po víťaznom zápase s ŠK Čierne 6. miesto. Na jar z troch zápasov na ihrisku súpera uchmatla 6 bodov za 2  víťazstvá a prehru. Súper bude jednoznačne chcieť prekvapiť podobne ako Varín, v tom im budú však chcieť zabrániť naši futbalisti. Vysoká odohrá zaujímavý zápas proti Skalitému. Doma si však Vysoká nebude chcieť dať ukradnúť čo i len bod, tabuľkové postavenie hovorí jednoznačne v prospech domácich, forma je však na oboch stranách rovnaká, teda 1 výhra a 4 prehry. Bytča bude cestovať na ihrisko ŠK Belá, ktorá ťahá 4 zápasy s výhrou.

Sobota –
MŠK Rimavská Sobota U19/U17 – MŠK KNM U19/U17 (10:00/12:30)

Nedeľa –
MŠK KNM U15/U13 „A“ – ATTACK Vrútky U15/U13 (10:00/12:00)
MŠK KNM U15/U13 „B“ – ŠK Javorník Makov U15/U13 (10:00/12:00)
MŠK KNM – OFK Kotešová (16:00)

Judo San KNM –  Minulý víkend sa judisti z klubu Judo San predstavili v Bratislave na  tamojšom Sokol cup. Tento turnaj sa konal pri 100. výročí tamojšieho klubu TJ Sokol. Samotná súťaž bola už 37, v poradí. Zišli sa kluby zo Slovenska, Čiech a jeden z Rakúska, aby si ich mládežníci zmerali sily a nabrali skúsenosti.

Judisti z nášho mesta skončili celkovo na 20. mieste v rámci klubov, v jednotlivcoch to bolo lepšie. 2. miestá vo svojich kategóriách obsadili Lucia Kubaščíková (FU13 do 57kg) a Samuel Kotrč (MU15 do 66kg). 3. miesto obsadila Vanessa Fujašová (FU15 do 57kg) a jedno 5. miesto zaznamenala Ema Dolanská (FU13 do 44kg).

O týždeň neskôr cez veľkonočný víkend, konkrétne na Bielu sobotu, cestovali znova do Čiech. Vo Frýdlante nad Ostravicí sa predstavili na súťaži Randori pod Lysou horou. Súťaž je to viacmenej okresná, pretože sa na nej predstavujú celky z okolia Beskýd, a to Čiech, Slovenska a Poľska.

ŠKT KNM – Veľkú noc oslávili turisti v KNM počas Veľkonočnej nedele ako to býva pre nich zvykom, teda v prírode. Pripravili si výstup na Ľadonhoru. Už 28 rokov za sebou podobným spôsobom oslavujú sviatky ukrižovania a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Pripravili si aj tradičnú oblievačku a šibačku.

Nebudú však ležať na vavrínoch, pretože budúci týždeň ich čaká ďalší zaujímavý výlet. Budú otvárať „100 jarných kilometrov“ spoločne s turistmi z celých Kysúc. Na výber je mnoho trás, začiatky sú v Čadci, na Zákopčí, v KNM, v Krásne n. Kysucou, Nesluši či Ochodnici. Cyklisti budú môcť ísť po cyklotrasách z KNM buď cez Čadcu alebo Ochodnicu. Všetci majú jeden cieľ – Marťákov kopec. Bude aj opekačka či rozdávanie odznakov a pamätných listov. Odchod pre trasu z KNM je o 8:00 z autobusovej stanice, podobne ako aj z Ochodnice či Krásna. Odchod z Čadce je 7:45, z Nesluše o 8:30. Pre cyklistov je odchod z KNM do Čadce o 7:15 s možnosťou pripojenia v Čadci pri knižnici o 8:15, alebo v prípade trasy cez Ochodnicu o 8:30.