Výstavba premostenia ponad križovatku v Radoli nemusí byť najšťastnejšie riešenie – o doprave na Kysuciach sa opäť diskutovalo

Táto téma je pre obyvateľov okresu KNM už doslova únavná. O doprave na Kysuciach a možnostiach jej zlepšenia sa diskutuje, diskutuje a opäť diskutuje… Z názorov obyvateľov je zrejmé, že čiastkové riešenia nič nevyriešia a dopravnú situáciu zlepší jedine diaľnica.

Na túto tému sa diskutovalo aj 4.6.2020 na pôde mestského úradu v Kysuckom Novom Meste.

Súčasťou diskusie bolo aj premostenie ponad križovatku v Radoli, ktoré navrhlo združenie D3 pre Európu. Po medializácii tohto riešenia sa, ale vynorilo množstvo otáznikov ohľadom skutočného prospechu premostenia. Kto by profitoval, komu by premostenie naozaj pomohlo a či by vôbec pomohlo. Podľa starostov obcí dotknutých výstavbou premostenia by sa problém s dopravou na križovatke v Radoli presunul iba na iné miesto. Dokonca je vysoko pravdepodobné, že by spôsobil ešte väčšie problémy ako sú teraz. Napríklad akoby sa pripájali vozidlá na cestu I/11 z obce Povina alebo Ochodnica, Kysucký Lieskovec, z mestskej časti Budatínska Lehota, keď by bola doprava na ceste I/11 v podstate nepretržitá? Problémom sa javí aj napájanie vozidiel z Kysuckého Nového Mesta na smer Čadca a Žilina….

Nuž, veľa otáznikov a málo dostatočne presvedčivých a najmä odborne zodpovedaných problematických bodov.

Podľa informácií zo stretnutia, ktoré zverejnil primátor Kysuckého Nového Mesta, ale aj minister dopravy a výstavby SR, prioritou aj naďalej zostáva dobudovanie D3 a diaľničného privádzača.

Nálada Kysučanov v danej veci je skeptická. Téma sa stala terčom sci-fi. Mnohí neveria, že sa diaľnica niekedy v blízkej budúcnosti postaví. Ako sa k danému problému postaví nová vláda a súčasný minister ukáže čas.

Zdroj: FB primátor KNM, FB minister dopravy a výstavby SR

https://bestvpncanada.ca/